Rear shot of Mazda cars

Zabezpieczenia

Na każdym kroku dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli jak najdłużej cieszyć się swoimi samochodami, dlatego stosujemy skuteczne zabezpieczenia antykorozyjne oraz antykradzieżowe.

Zabezpieczenia antykorozyjne Mazdy


Od pojawienia się modeli wykonanych w technologii Skyactiv, nadwozia naszych samochodów są wykonane z ocynkowanej blachy, która eliminuje ryzyko pojawienia się rdzy. Oprócz tego, każda Mazda trafaiająca na polski rynek ma podwozie pokryte specjalną masą woskową dodatkowo chroniącą przed działaniem wilgoci, soli i skutków uderzeń kamieni. Dowodem na skuteczność naszych zabezpieczeń jest 3-letnia gwarancja na lakier i powierzchniową korozję poszycia karoserii oraz 12-letnia gwarancja na perforację nadwozia. Obecność powłoki cynkowej na elementach nadwozia naszych samochodów potwierdziły niezależne badania wykonane w listopadzie 2018 r. przez Instytut Lotnictwa w Warszawie. Szczegóły znajdziesz pod linkiem.

Zabezpieczenia antykradzieżowe Mazdy


Obserwując poczynania złodziei już kilka lat temu zauważyliśmy, że nasze samochody są częściej kradzione, choć dotyczy to niemal wyłącznie aglomeracji warszawskiej. Podeszliśmy i nadal podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie, dlatego podjęliśmy szereg działań, by zapobiec kradzieżom. Między innymi wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe do naszych samochodów, które uzupełniają fabryczne systemy – immobilizer i alarm.

W tej chwili już ponad 90% nowych samochodów Mazdy wyjeżdżających z salonów Mazdy w Polsce ma dodatkowe zabezpieczenia, akcją objętych jest 100% samochodów Mazda6 i Mazda CX-5. Te działania są bardzo skuteczne, bo na niemal 21 tys. tak wyposażonych samochodów, w 2017 r. zginęło 37 sztuk.

Większość samochodów Mazdy, które są kradzione w Polsce to auta z prywatnego importu oraz sprzedane przez Mazdę Motor Poland przed 2016 r., samochody nie wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe. Właścicielom takich pojazdów nasi dealerzy oferują dodatkowe zabezpieczenie w przystępnej cenie.