Mazda parts

Filtry paliwa

Filtry paliwa Mazda

 

Dobry stan silnika Twojej Mazdy zależy miedzy innymi od wydajności filtra paliwa. Przy niskiej wydajności filtra ryzykujesz mniejszą mocą silnika, słabszym przyspieszeniem i większym zużyciem paliwa, lub co gorsza, ogólną awarią silnika.


Filtry chronią silnik przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w paliwie i gwarantują odpowiedni dopływ czystego paliwa. Paliwo przepływa przez specjalny papier filtrujący, który z czasem zapycha się, tracąc swoje właściwości filrujące. W związku z tym filtr paliwa wymaga okresowej wymiany.

 

Najlepsze rezultaty filtrowania zapewnia wysokiej jakości papier o dużej powierzchni oraz odpowiedniej wielkości i liczbie porów. Taki własnie papier jest wykorzysttywany do produkcji oryginalnych filtrów paliwa Mazda. Sa one przeznaczone specjalnie do naszych silników i mają odpowiednią przepustowość, potwierdzoną testami laboratoryjnymi.

 

Filtry paliwa niskiej jakości mają bardzo słabe właściwości oczyszczające.

 

W przeprowadzonych testach filtry paliwa niskiej jakości wykazały także znacznie wyższe straty ciśnienia paliwa we wszystkich zakresach temperatur. Oryginalne filtry paliwa Mazda usunęły od 72% do 100% cząsteczek, natomiast filtry niskiej jakości usunęły tylko od 16% do 39%.

Odwiedź najbliższą Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy, aby dowiedzieć się więcej o oryginalnych filtrach paliwa Mazda.