Mazda parts

Filtry kabinowe

Filtry kabinowe Mazda

 

Filtr kabinowy Mazda usuwa zanieczyszczenia z powietrza, zanim dostaną się do wnętrza samochodu, zapewniając wysoką jakość powietrza w kabinie.


Filtr kabinowy znajduje się pod deską rozdzielczą, za schowkiem lub w przedziale silnika i stanowi istotną część systemu wentylacji Twojej Mazdy. Zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń stałych, takich jak kurz, pyłki czy sadza do kabiny pojazdu, a także pochłania nieprzyjemne zapachy i gazy np. ozon.

 

Latem ozon może powodować bóle głowy, a drobinki pyłków mogą wywoływać reakcje alergiczne. Zatłoczone drogi są także źródłem zanieczyszczeń, a zatem jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie lub poruszasz się po terenach miejskich, tym bardziej potrzebujesz tego filtra.

 

interior dashboard mazda

 

Wymiana filtra kabinowego w Twojej Maździe

 

Z czasem kabinowy filtr powietrza ulega zabrudzeniu i traci swoją efektywność, ponieważ papier filtrujący zapycha się cząsteczkami kurzu. Może to powodować nieprzyjemny zapach oraz zmniejszać wydajność ogrzewania i klimatyzacji w wyniku ograniczonego przepływu powietrza.

 

Filtry należy wymieniać mniej więcej co dwa lata lub co 40 000 km - a nawet częściej, jeśli poruszasz się w bardzo zanieczyszczonych lub zapylonych miejscach. Twoja Autoryzowana Stacja Obsługi Mazdy może doradzić Ci i zainstalować filtr najbardziej odpowiedni dla Ciebie.