Połączenie niesamowitej dynamiki i wysokich osiągów z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa i komfortem

 

Model Mazda3 Hatchback wyposażono w zaawansowane technologie SKYACTIV. Aerodynamiczne, lekkie nadwozie zapewnia wysoką precyzję prowadzenia i zwrotność, dzięki czemu możesz cieszyć się dynamiczną i bezkompromisowo przyjemną jazdą typową dla samochodów marki Mazda – a to wszystko przy niskim zużyciu paliwa.

 

Skrzynia biegów Mazdy3 gwarantuje płynną i szybką zmianę przełożeń, co idealnie oddaje sportowy charakter samochodu, a systemy i-stop (start/stop) oraz i-ELOOP (układ odzyskiwania energii w trakcie hamowania) sprawiają, że model ten jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Motto Mazdy: Jinba-Ittai – jedność między samochodem a kierowcą – jest dodatkowo podkreślane przez zastosowanie nowego pakietu technologii SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, który oferuje zintegrowany system kontroli pracy silnika, skrzyni biegów, podwozia oraz nadwozia.

 

Mazda3 hatchback jest wyposażona w zaawansowane funkcje i-ACTIVSENSE, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu, dzięki czemu kierowca może całkowicie skoncentrować się na przyjemności prowadzenia.

 

• System wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu skoryguje tor jazdy w razie jego niezamierzonej zmiany.
• System wykrywający znużenie kierowcy monitoruje jego zachowanie w trasie i sugeruje przerwy na odpoczynek.
• Aktywny tempomat monitoruje odległość od poprzedzających pojazdów.
• Zaawansowany system wspomagania hamowania zapobiega kolizjom i wykrywa obecność pieszych.

 

Mazda3 Hatchback wyposażona jest również między innymi w kamerę cofania, systemy monitorowania martwego pola i ruchu poprzecznego przy cofaniu, rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system wspomagający ruszanie na wzniesieniach (HLA) oraz zapobiegania kolizji podczas cofania.

  • SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS

   SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS

   Tworząc nasze samochody skupiamy się na doświadczeniu kierowcy. Technologia SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS jest doskonałym uzupełnieniem takiego podejścia. Dzięki zintegrowanemu systemowi kontroli pracy silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia kierowca ma wrażenie harmonii z samochodem, podobnie jak jeździec odczuwa jedność z koniem - Jinba-Ittai.

   SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS

  • Technologia G-Vectoring Control

   Technologia
   G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control jest częścią pakietu SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS. System ten dostosowuje moment obrotowy silnika do ruchów kierownicą w sposób spójny i optymalizujący dociążenie poszczególnych kół, umożliwiając płynne i precyzyjne prowadzenie pojazdu. Rezultatem jest znaczna poprawa prowadzenia i lepsza kontrola nad pojazdem, a także płynne przyspieszenie i wysoki komfort jazdy.

   Technologia
   G-Vectoring Control

  • Silniki i skrzynie biegów SKYACTIV

   Silniki i skrzynie biegów SKYACTIV

   Mazda3 Hatchback może zostać wyposażona zarówno w silniki benzynowe jak i Diesla. Dostępne są manualna skrzynia biegów SKYACTIV-MT o sześciu przełożeniach lub skrzynia automatyczna* SKYACTIV-Drive.

    

   * Silniki SKYACTIV-G 1.5 i SKYACTIV-G 2.0 (165 KM) są dostępne tylko z manualną skrzynią biegów.

   Silniki i skrzynie biegów SKYACTIV

  • Wyświetlacz Head-up (Active Driving Display)

   Wyświetlacz Head-up (Active Driving Display)

   Kolorowy wyświetlacz Head-up pozwala na śledzenie najważniejszych informacji bez odrywania wzroku od drogi. Dzięki zastosowaniu większej roździelczości prezentowane parametry są bardziej czytelne i lepiej widoczne w każdych warunkach. 

    

   Wyświetlacz wskazuje między innymi aktualną prędkość pojazdu, ustawienia tempomatu czy wskazania systemu nawigacji.

   Wyświetlacz Head-up (Active Driving Display)

  • Zaawansowany system wspomagania hamowania (A-SCBS)

   Zaawansowany system wspomagania hamowania
   (A-SCBS)

   Zaawansowany system A-SCBS korzysta z kamery przedniej, która monitoruje odległość i prędkość zbliżania się do przeszkody. W przypadku prawdopodobieństwa kolizji Mazda3 rozpocznie samoczynnie hamowanie.

   Zaawansowany system wspomagania hamowania
   (A-SCBS)

  • System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (TSR)

   System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (TSR)

   System rozpoznawania znaków drogowych korzysta z kamery przedniej monitorującej drogę przed pojazdem oraz oprogramowania, które automatycznie wykrywa znaki ograniczenia prędkości oraz zakazu wjazdu. Wyświetlacz przezierny Active Driving Display powiadamia kierowcę o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

   System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (TSR)

  ¹1,5 Benzyna 105 KM (6-biegowa manualna skrzynia biegów).

   

  * Cena sugerowana. Ma charakter niewiążącej rekomendacji. W celu ustalenia ceny samochodu skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Mazda.

   

  Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją w Polsce. Kolory i niektóre zewnętrzne i/lub wewnętrzne elementy wyposażenia na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

   

  Mazda Motor Logistics Europe NV Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego. Podane informacje nie stanowią także zapewnienia, o którym mowa w art. 5561 § 1 punkt 2 oraz art. 5561 § 2 Kodeksu Cywilnego, a ponadto nie stanowią oświadczenia gwarancyjnego, o którym mowa w art. 577 § 1 Kodeksu Cywilnego. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu.

   

  Zestawienie zużycia paliwa i emisji CO2 zawierające dane wszystkich nowych samochodów osobowych jest dostępne nieodpłatnie w każdym punkcie sprzedaży pojazdów. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie. Poza wielkością zużycia paliwa i emisji CO2 również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki natury nietechnicznej mają wpływ na poziomy zużycia paliwa i emisji CO2 przez samochód.

   

  Samochód Mazda jest wyposażony w układ klimatyzacji zawierający fluorowane gazy cieplarniane HFC-134A o współczynniku ocieplenia globalnego powyżej 150.

   

  Informacje o działaniach dotyczących odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji.