Mazda2 IPM

Precyzja prowadzenia, radość z jazdy i inteligentne systemy bezpieczeństwa w jednym

 

Mazda2 to bezkompromisowa radość z jazdy. Udało się to osiągnąć dzięki wyjątkowej technologii SKYACTIV. Znakomite osiągi idą w parze z wysokim poziomem komfortu, niskim zużyciem paliwa i wyjątkowym poczuciem kontroli nad pojazdem. Mazda2 od zawsze słynęła z precyzji prowadzenia, a wprowadzenie najnowszej technologii SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS przeniosło tę przyjemność z jazdy na jeszcze wyższy poziom.

 

Z podobną uwagą potraktowano pakiet systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE Evolution zapewniający spokój ducha nawet podczas jazdy w najbardziej wymagających warunkach drogowych lub pogodowych. Mazda2 pomaga Ci stać się lepszym, bardziej pewnym siebie kierowcą i skupić się na przyjemności z prowadzenia.

  • Kamera cofania

   Kamera cofania

   Teraz parkowanie będzie jeszcze łatwiejsze, dzięki nowej kamerze cofania, z której obraz wyświetlany jest bezpośrednio na ekranie MZD Connect, w zasięgu wzroku kierowcy.

   Kamera cofania

  • Bezpieczeństwo na autostradach i podczas cofania

   System monitorowania martwego pola

   Mazda2 widzi rzeczy, których nie jesteś w stanie dostrzec. System monitorowania martwego pola przy użyciu czujników kontroluje, czy w martwym polu nie znajduje się żaden pojazd. Gdy po zasygnalizowaniu zmiany pasa ruchu system wykryje w pobliżu obecność innego pojazdu, uruchomi się sygnał dźwiękowy, a kontrolki umieszczone w lusterkach zaczną migać.

   System monitorowania martwego pola

  • Lepsza widoczność w nocy

   Lepsza widoczność w nocy

   Jednym z priorytetów Mazdy w zakresie bezpieczeństwa jest zapewnienie odpowiedniej widoczności w nocy. Dlatego w modelu Mazda2 zamontowano adaptacyjne* diodowe światła przednie. System ten wykrywa jadące z naprzeciwka pojazdy, automatycznie przyciemniając odpowiedni reflektor, aby nie oślepiał ich kierowców. O jedno zmartwienie mniej!

   Lepsza widoczność w nocy

  • Pewność prowadzenia

   Pewność prowadzenia

   Umieszczone w samochodzie czujniki stale pracują w celu monitorowania potencjalnych zagrożeń na drodze oraz zapewnienia ochrony kierowcy i pasażerom. System wspomagający hamowanie (SCBS) automatycznie wykrywa ryzyko kolizji przy małych prędkościach i zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, pozwalając na szybsze wyhamowanie. Wspomaganie hamowania podczas cofania pomaga z kolei zapobiegać kolizjom podczas jazdy do tyłu.

   Pewność prowadzenia

  • Bezpieczeństwo podczas długich podróży

   Bezpieczeństwo podczas długich podróży

   Podczas dłuższych podróży w pewnym momencie pojawiają się oznaki zmęczenia i utrata koncentracji. System wykrywający znużenie kierowcy ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie prawdopodobieństwa wypadków. Uruchamiany jest przy prędkościach powyżej 65 km/h i uczy się zachowań kierowcy podczas jazdy, zanim nastąpi znużenie.

   Bezpieczeństwo podczas długich podróży

  • SKYACTIV-Drive

   SKYACTIV-Drive

   Dzięki niezwykle wydajnej automatycznej skrzyni biegów SKYACTIV-DRIVE przełożenia zmieniane są szybko, płynnie i precyzyjnie, przyczyniając się do sportowych osiągów pojazdu. Przekładnia ta, wyposażona w działające w bardzo szerokim zakresie sprzęgło blokujące, zapewnia optymalne przeniesienie momentu obrotowego i charakteryzuje się najlepszymi parametrami.

   SKYACTIV-Drive

  Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją rynkową. Kolory oraz niektóre elementy wyposażenia zewnętrznego i/lub wewnętrznego przedstawione na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

   

  Uśrednione wartości emisji CO2*
  111 g/km dla 1.5 SKY-G 75KM 5MT

  111 g/km dla 1.5 SKY-G 90KM 5MT

  118 g/km dla 1.5 SKY-G 90KM 6AT

  124 g/km dla 1.5 SKY-G 115KM 6MT i-ELOOP

   

  *Pojazdy są homologowane zgodnie z nowa procedurą homologacji typu WLTP [Światowa Zharmonizowana Procedura Testów Pojazdów Lekkich] Rozp. (UE) 2017/1151; Rozp. (WE) 715/2007. Dla zapewnienia porównywalności wskazane wartości są wartościami NEDC – wartościami określanymi zgodnie z Rozp. wykonawczym (UE) 2017/1153.