Mazda2 IPM

Filozofia KODO: sportowa, muskularna stylistyka i porywający dynamizm

 

Poczucie jedności między kierowcą a samochodem – Jinba Ittai – związane jest nie tylko z radością z jazdy Mazdą2. Do wytworzenia tej intymnej więzi wykorzystujemy również naszą uznaną filozofię KODO – Dusza ruchu. Aby jeszcze mocniej uwydatnić to uczucie, odświeżyliśmy wnętrze pojazdu, dzięki czemu jest ono teraz jeszcze bardziej wyszukane.

 

Czerpiąc inspirację z zachowania i nawyków kierowców, dzięki naszemu kunsztowi zaprojektowaliśmy nadwozie i wnętrze, które zostało stworzone z myślą o Tobie. Elementy zewnętrzne są eleganckie i przepięknie opływowe. Dodatkowo za sprawą nowych kolorów premium zyskały one nowe życie. Z kolei stylowa kabina powstała wyłącznie przy użyciu najwyższej klasy materiałów. Mazda2 to samochód z charakterem i osobowością, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

  • Dopracowany do perfekcji kokpit stworzony z myślą o kierowcy

   Dopracowany do perfekcji kokpit stworzony z myślą o kierowcy

   Siadając za kierownicą Mazdy2, przekonasz się, czym jest kabina zaprojektowana z myślą o kierowcy. Wszystko jest umieszczone niezwykle ergonomicznie: od pokręteł systemu MZD Connect po kolorowy wyświetlacz Active Driving Display widoczny bez względu na porę dnia i warunki pogodowe.

   Dopracowany do perfekcji kokpit stworzony z myślą o kierowcy

  • Nowy wygląd koła kierownicy – optymalny chwyt

   Nowy wygląd koła kierownicy – optymalny chwyt

   Uznana jakość prowadzenia Mazdy2 zaczyna się od Ciebie. W wyniku wyczerpujących badań nad ergonomią koło kierownicy zostało zaprojektowane na nowo, tak aby poprawić komfort chwytu i jakość wykonania. Jest ono teraz smuklejsze i bardziej stylowe, a także wygodniej i bezpieczniej leży w dłoniach w każdych warunkach drogowych.

   Nowy wygląd koła kierownicy – optymalny chwyt

  • Najwyższej klasy kolory metaliczne

   Najwyższej klasy kolory metaliczne

   Zaawansowana technologia lakierowania TAKUMI-NURI nadaje nowemu metalicznemu kolorowi Machine Gray barwnego i żywego wykończenia, osiąganego niegdyś wyłącznie przy pomocy ręcznych metod nanoszenia lakieru. Ten innowacyjny lakier stworzony, aby odzwierciedlić prawdziwe piękno nadwozia Mazdy2, jest niezwykle trwały i podkreśla eleganckie, a przy tym muskularne rysy nadwozia. Pełna paleta kolorów dostępna jest w konfiguratorze Mazdy2.

   Najwyższej klasy kolory metaliczne

  • Wyświetlacz Head-up Active Driving Display

   Wyświetlacz Head-up Active Driving Display

   Wyświetlacz Head-up Active Driving Display umożliwia dostęp do najistotniejszych informacji podczas jazdy bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Dzięki wysokiej rozdzielczości ten kolorowy wyświetlacz jest dobrze widoczny bez względu na porę dnia i warunki pogodowe.

   Wyświetlacz Head-up Active Driving Display

  • Sportowe felgi aluminiowe

   Sportowe felgi aluminiowe

   Sportowy i dynamiczny charakter kontrastujących 16-calowych felg aluminiowych to kolejny element odzwierciedlający filozofię projektową KODO – Dusza ruchu. Nadają one całej sylwetce wyrazistości, akcentując atletyczną, muskularną wręcz linię nadwozia nowej Mazdy2.

   Sportowe felgi aluminiowe

  • Diodowe światła przednie

   Diodowe światła przednie

   Wizerunek nowej Mazdy2 nabiera życia dzięki zastosowaniu po raz pierwszy czterodiodowych świateł przednich umieszczonych na krańcach charakterystycznych, chromowanych skrzydeł. Nadają one samochodowi świeżości i dynamiki.

   Nisko umieszczone diodowe światła przednie połyskują za dnia zmrużonym, niemal drapieżnym blaskiem, z kolei nocą rozświetlają nawet najciemniejsze i najbardziej oddalone miejsca.

   Diodowe światła przednie

  • Tytuł

   Tapicerka skórzana klasy premium

   Nowa Mazda2 dostępna jest z różnymi wariantami foteli. Fotele cechuje nowa kolorystyka oraz zastosowanie większej liczby materiałów klasy premium. Dopracowano wygląd kolorowych wstawek, dzięki czemu całość jest bardziej przemyślana i żywa. Wysoką jakość osiągnięto dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnych elementów, zmodyfikowaniu wstawek kolorystycznych i uwydatnieniu akcentów.

   Tapicerka skórzana klasy premium

  Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją rynkową. Kolory oraz niektóre elementy wyposażenia zewnętrznego i/lub wewnętrznego przedstawione na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

   

  Uśrednione wartości emisji CO2*
  111 g/km dla 1.5 SKY-G 75KM 5MT

  111 g/km dla 1.5 SKY-G 90KM 5MT

  118 g/km dla 1.5 SKY-G 90KM 6AT

  124 g/km dla 1.5 SKY-G 115KM 6MT i-ELOOP

   

  *Pojazdy są homologowane zgodnie z nowa procedurą homologacji typu WLTP [Światowa Zharmonizowana Procedura Testów Pojazdów Lekkich] Rozp. (UE) 2017/1151; Rozp. (WE) 715/2007. Dla zapewnienia porównywalności wskazane wartości są wartościami NEDC – wartościami określanymi zgodnie z Rozp. wykonawczym (UE) 2017/1153.