”all new mazda mx-5” mazda fun driving “mazda roadster” Skyactiv technology “i-activesense”

Radość ze sportowej dynamiki Mazdy MX-5

 

Ten kultowy roadster gwarantuje czystą przyjemność z jazdy. Reaguje na polecenia kierowcy, jak gdyby stanowił z nim absolutną jedność – zgodnie z filozofią Jinba Ittai. To pierwsza generacja Mazdy MX-5 opracowana w oparciu o technologię SKYACTIV. Nowy model jest znacznie lżejszy, zgrabniejszy, posiada sztywniejsze nadwozie i znacznie niżej położony środek ciężkości. Usprawniona izolacja akustyczna wnętrza sprawia, że podróż jest przyjemniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Zaawansowane technologie bezpieczeństwa ostrzegają przed zagrożeniami, tak aby kierowca mógł w pełni skupić się na przyjemności z jazdy.  • ”all new mazda mx-5” mazda bsm “mazda rcta” mazda sensors “mazda safety” i-activesense

   Układ monitorowania martwego pola

   Nowa Mazda MX-5 ma czujniki wykrywające inne pojazdy z odległości 45 m, podczas zmiany pasów.


   Jeśli inny pojazd wjedzie w martwe pole lub nadjedzie z tyłu, system ostrzeże kierowcę alarmem oraz włączając wskaźnik w lusterku bocznym. Gdy obszar za samochodem jest pusty, alarm wyłącza się, umożliwiając bezpieczne ukończenie manewru.

   Układ monitorowania martwego pola

  • ”all new mazda mx-5” mazda chassis “mazda skyactiv-body” mazda skyactiv technology “mazda lightweight sports car”

   Nadwozie i podwozie SKYACTIV

   Wprowadzając technologie SKYACTIV, opracowaliśmy nowe nadwozie oraz podwozie, w którym zostały zastosowane lekkie materiały, takie jak aluminium i stal o bardzo wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu zmniejszyliśmy masę pojazdu, jednocześnie zwiększając sztywność i moc, zyskując lepsze osiągi i lepsze prowadzenie.

   Nadwozie i podwozie SKYACTIV

  • ”all new mazda mx-5” mazda engine “mazda performance” mazda skyactiv-g

   Układ napędowy

   Dopasowaliśmy wszystko specjalnie do Mazdy MX-5, począwszy od silników SKYACTIV-G 2,0 l oraz SKYACTIV-G 1,5 l, kończąc na sześciobiegowej ręcznej i automatycznej skrzyni biegów.

    

   Jeśli więc wciśniesz pedał przyśpieszenia, Mazda odpowie precyzją prowadzenia i gładko rozwijaną mocą. Właśnie w takiej chwili ten sportowy roadster pokazuje swoją sportową duszę, zachwycając dźwiękiem pracy silnika.   Układ napędowy

  • ”mazda mx-5” mazda hbc “mazda driving” mazda high beam control “mazda safety” “i-activsense

   Automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania (HBC)

   Ten system sprawia, że Twój samochód dostosowuje się do warunków na drodze. Za pomocą czujników wbudowanych w światła przednie system wykrywa reflektory nadjeżdżających pojazdów lub tylne światła pojazdów poprzedzających i przełącza światła drogowe na światła mijania.

   Automatyczne przełączanie świateł drogowych na mijania (HBC)

  * Cena sugerowana. Ma charakter niewiążącej rekomendacji. W celu ustalenia ceny samochodu skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Mazda.

   

  Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją w Polsce. Kolory i niektóre zewnętrzne i/lub wewnętrzne elementy wyposażenia na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

   

  Mazda Motor Logistics Europe NV Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego. Podane informacje nie stanowią także zapewnienia, o którym mowa w art. 5561 § 1 punkt 2 oraz art. 5561 § 2 Kodeksu Cywilnego, a ponadto nie stanowią oświadczenia gwarancyjnego, o którym mowa w art. 577 § 1 Kodeksu Cywilnego. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu.

   

  W zależności od wersji samochodu Mazda MX-5 średnie zużycie paliwa oraz emisja CO2 wynoszą odpowiednio: od 6,0 do 6,9 l/100 km oraz od 139 do 161 g/km.

   

  Samochód Mazda MX-5 jest wyposażony w układ klimatyzacji zawierający fluorowane gazy cieplarniane HFO-1234YF o współczynniku ocieplenia globalnego powyżej 150.

   

  Zestawienie zużycia paliwa i emisji CO2 zawierające dane wszystkich nowych samochodów osobowych jest dostępne nieodpłatnie w każdym punkcie sprzedaży pojazdów. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie. Poza wielkością zużycia paliwa i emisji CO2 również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki natury nietechnicznej mają wpływ na poziomy zużycia paliwa i emisji CO2 przez samochód.

    

  Informacje o działaniach dotyczących odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji.

  *System monitorowania martwego pola stanowi część wyposażenia standardowego wersji SkyPASSION oraz jest dostępny opcjonalnie w ramach pakietu Tech w wersji SkyMOTION przystosowanej do ruchu prawostronnego. System monitorowania martwego pola jest dostępny opcjonalnie w ramach pakietu Safety w wersji SkyPASSION przystosowanej do ruchu lewostronnego.