Mazda MX-5 2018 | Mazda Polska

Kultowy roadster stworzony dla czystej przyjemności prowadzenia

 

Sportowa Mazda MX-5 zapiera dech w piersiach już od pierwszego wejrzenia, a teraz dostępna jest w nowym kolorze nadwozia Soul Red Crystal, który idealnie odzwierciedla piękno filozofii projektowej KODO — Dusza Ruchu. Już pierwszy kontakt z wnętrzem Mazdy MX-5 pozwala poczuć emocje, jakie towarzyszą prowadzeniu tego pojazdu. 

Wielokrotnie nagradzane technologie SKYACTIV i „strategia grama” sprawiają, że ten kompaktowy, lekki samochód sportowy zapewnia niepowtarzalne odczucia podczas jazdy i tworzy wyjątkową więź między kierowcą i Mazdą MX-5 – Jinba Ittai. Innowacyjny pokładowy system rozrywki MZD Connect oraz pakiet bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE dodatkowo wzmagają poczucie jedności z samochodem. 

 

 

Prędkość maksymalna: 214 km/h.*

Przyspieszenie: od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy*

Średnie zużycie paliwa: 6,6 l/100 km*

Emisja CO2: 154 g/km*

 

* Dotyczy silnika 2.0 SKY-G 160KM 6MT i-ELOOP.

car
car

upquote Prowadząc Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca w doskonałej harmonii. downquote

Nagrody Sprawdź jakim cieszy się uznaniem

Mazda MX-5 zwyciężyła w 15. edycji plebiscytu Auto Lider 2016, ciesząc się uznaniem wśród czytelników miesięcznika "Auto Moto", tygodnika "Motor" i strony internetowej Magazynauto.pl  w kategorii  Auta sportowe i kabriolety.

Mazda MX-5 czwartej generacji otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród - "World Car of the Year 2016". Model MX-5 w trakcie międzynarodowej gali samochodowej w Nowym Jorku pokonał takich finalistów jak Audi A4 Sedan/Avant oraz Mercedes-Benz GLC. Dodatkowo, oprócz głównego wyróżnienia, legendarny roadster Mazdy został nagrodzony jeszcze jednym tytułem - "World Car Design of the Year", stając się tym samym pierwszym modelem w historii, który zdobył obie te nagrody jednocześnie!

 

Dowiedz się więcej

Mazda MX-5 zdobywa kolejną nagrodę i tym samym powiększa swoją rosnącą kolekcję trofeów. Tym razem jest to nagroda przyznawana przez najpopularniejszy brytyjski magazyn “What Car?”. MX-5 zdobyła uznanie w kategorii „Best Convertible”, czyli otrzymała wyróżnienie dla najlepszego kabrioletu roku 2016. Od czasów swojego legendarnego pierwowzoru Mazda MX-5 przeszła prawdziwą ewolucję. Najnowszy model tego popularnego roadstera jest jeszcze bardziej dynamiczny i jeszcze lepiej trzyma się drogi. Udało się tego dokonać dzięki mniejszemu prześwitowi oraz niższemu środkowi ciężkości. Dodajmy do tego nadwozie wykonane w sportowej stylistyce KODO – Dusza Ruchu i otrzymujemy idealny „powód żeby jeździć” i czerpać maksymalną przyjemność z każdej chwili spędzonej z Mazdą MX-5.

Czwarta generacja legendarnej Mazdy MX-5 zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best” — najwyższe wyróżnienie w konkursie za przełomowe konstrukcje, przyznane w tym roku zaledwie 1,6% kandydatów. Linie i kształty KODO reprezentują utajoną energię i sportowy, dynamiczny charakter pojazdów Mazdy.

Najważniejsze cechy Dlaczego Mazda MX-5 jest tak wyjątkowa

Kolory Obejrzyj dostępne kolory z różnych ujęć

Galeria Przyjrzyj się szczegółom z każdej perspektywy

W czym możemy pomóc?

W czym możemy pomóc?

Dziękujemy za czas poświęcony na zapoznanie się z naszą nową Mazdą MX-5. Czy chcesz poznać ją z bliska?

* Cena sugerowana. Ma charakter niewiążącej rekomendacji. W celu ustalenia ceny samochodu skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Mazda.

 

Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją w Polsce. Kolory i niektóre zewnętrzne i/lub wewnętrzne elementy wyposażenia na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

 

Mazda Motor Logistics Europe NV Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego. Podane informacje nie stanowią także zapewnienia, o którym mowa w art. 5561 § 1 punkt 2 oraz art. 5561 § 2 Kodeksu Cywilnego, a ponadto nie stanowią oświadczenia gwarancyjnego, o którym mowa w art. 577 § 1 Kodeksu Cywilnego. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu.

 

W zależności od wersji samochodu Mazda MX-5 średnie zużycie paliwa oraz emisja CO2 wynoszą odpowiednio: od 6,0 do 6,9 l/100 km oraz od 139 do 161 g/km.

 

Samochód Mazda MX-5 jest wyposażony w układ klimatyzacji zawierający fluorowane gazy cieplarniane HFO-1234YF o współczynniku ocieplenia globalnego powyżej 150.

 

Zestawienie zużycia paliwa i emisji CO2 zawierające dane wszystkich nowych samochodów osobowych jest dostępne nieodpłatnie w każdym punkcie sprzedaży pojazdów. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie. Poza wielkością zużycia paliwa i emisji CO2 również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki natury nietechnicznej mają wpływ na poziomy zużycia paliwa i emisji CO2 przez samochód.

  

Informacje o działaniach dotyczących odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji.