MX-5 RF

Zniewalająca stylistyka i charakter

 

Mazda MX-5 RF jest idealnym ucieleśnieniem wielokrotnie nagradzanej filozofii  KODO – Dusza ruchu. Doskonałe proporcje i piękne linie nadwozia typu fastback sprawią, że obok tego sportowego samochodu nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki nowemu, niezwykle głębokiemu kolorowi Soul Red Crystal opływowa linia nadwozia jest pełna dynamiki.  


Wyjątkowa konstrukcja dachu pozwala cieszyć się wiatrem we włosach, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wnętrze kabiny zdaje się łączyć kolorystycznie z zewnętrzną częścią nadwozia, dając poczucie prawdziwej jedności z samochodem zgodnie z naszą filozofią  Jinba Ittai.

 

Sportowy aspekt filozofii KODO – Dusza ruchu

Technologia lakierowania TAKUMI-NURI

Nowy metaliczny lakier klasy premium: Soul Red Crystal

Aerodynamiczna kabina w kształcie łzy

 


  • Opływowa linia nadwozia

   Opływowa linia nadwozia

   Boczne panele eleganckiego dachu Mazdy MX-5 RF łagodnie opadają ku tyłowi i stapiają się z boczną linią nadwozia, tworząc idealnie opływowy kształt kabiny w kształcie łzy. Płynna linia dachu doskonale komponuje się z prostą linią nadwozia poprowadzoną od niskiego przodu, przez maskę, aż do tyłu i tworzy przepiękną sylwetkę fastbacka, obok której nie można przejść obojętnie.

   Opływowa linia nadwozia

  • Luksusowe wnętrze

   Luksusowe wnętrze

   Elementy sterowania umieszczone w nowym, jeszcze bardziej ergonomicznym kokpicie Mazdy MX-5 RF są idealnie symetryczne i dopracowane w każdym szczególe. Miękkie w dotyku, wysokiej jakości fotele obszyte skórą potęgują uczucie luksusu i pozwalają się zrelaksować.

   Luksusowe wnętrze

  • Zaawansowany składany sztywny dach

   Zaawansowany składany sztywny dach

   Zaprojektowany z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów składany sztywny dach Mazdy

   MX-5 RF składa się w zaledwie 13 sekund. Panele dachu i tylne okno odsuwają się w elegancki i płynny sposób, pozostawiając tylną część dachu na swoim miejscu. To unikalne rozwiązanie konstrukcyjne w oczywisty sposób wyróżnia się na tle samochodów z nadwoziem typu hardtop.

   Zaawansowany składany sztywny dach

  • Zaskakująco pojemny bagażnik

   Zaskakująco pojemny bagażnik

   Projektując model MX-5 RF ze składanym sztywnym dachem, nie zapomnieliśmy o funkcjonalności: złożony dach zajmuje niewiele miejsca. Konstruktorzy poświęcili wiele uwagi nie tylko stworzeniu przepięknej sylwetki auta, ale także zadbali o to, by niezależny bagażnik zachował pojemność znaną z wersji wyposażonej w miękki dach – pomieści on dwie walizki o wielkości standardowego bagażu kabinowego. Doskonałe wyrażenie stylu i funkcjonalności.

   Zaskakująco pojemny bagażnik

  • Nowy, pełen głębi i energii kolor

   Nowy, pełen głębi i energii kolor

   Soul Red Crystal to ulepszona wersja kultowego koloru nadwozia Mazdy – Soul Red, która perfekcyjnie podkreśla opływowe kształty Mazdy MX-5 RF i nadaje sylwetce dynamiki. 

   Technologia lakierowania TAKUMI-NURI sprawia, że w porównaniu z kolorem Soul Red nowy lakier jest o 20% bardziej nasycony i posiada 50% większą głębię barw.

   Soul Red Crystal to ulepszona wersja kultowego koloru nadwozia Mazdy – Soul Red. Jej opracowanie trwało dziewięć lat. Kolor Soul Red Crystal, zaprojektowany zgodnie z filozofią KODO – Dusza ruchu, perfekcyjnie podkreśla opływowe kształty Mazdy MX-5 RF i nadaje sylwetce dynamiki.

   Technologia lakierowania

   Nowy, pełen głębi i energii kolor

  • Jinba-Ittai: poczucie jedności

   Jinba-Ittai: poczucie jedności

   Mazda MX-5 RF w harmonijny sposób łączy wnętrze kabiny z piękną sylwetką nadwozia. Rozmycie granicy między wnętrzem a zewnętrzną częścią pojazdu pozwoliło uzyskać niepowtarzalne uczucie jedności kierowcy z samochodem, które odzwierciedla filozofię Jinba Ittai. Linie nadwozia zdają się wpływać do wnętrza kabiny wraz z otaczającym samochód powietrzem.

   Jinba-Ittai: poczucie jedności

  • Wygląd koła kierownicy

   Wygląd koła kierownicy

   Połóż dłonie na obszytej skórą i wykończonej czerwonymi szwami oraz chromowanymi elementami kierownicy, jednocześnie ciesząc się ulubioną muzyką, którą możesz włączyć za pomocą poręcznych przycisków sterujących systemem audio. Dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu kształtowi kierownicy poczujesz się pewnie nawet na krętych drogach.

   Wygląd koła kierownicy

  * Cena sugerowana. Ma charakter niewiążącej rekomendacji. W celu ustalenia ceny samochodu skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Mazda.

   

  ¹Mazda MX-5 RF 1.5 SKY-G 131 KM 6MT.

   

  W zależności od wersji samochodu średnie zużycie paliwa oraz emisja CO2 wynoszą odpowiednio: od 6,1 do 6,9 l/100 km oraz od 142 do 161 g/km.

  Przedstawiony na zdjęciach model może być niezgodny ze specyfikacją w Polsce. Kolory i niektóre zewnętrzne i/lub wewnętrzne elementy wyposażenia na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

   

  Mazda Motor Logistics Europe NV Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i następnych Kodeksu Cywilnego. Podane informacje nie stanowią także zapewnienia, o którym mowa w art. 5561 § 1 punkt 2 oraz art. 5561 § 2 Kodeksu Cywilnego, a ponadto nie stanowią oświadczenia gwarancyjnego, o którym mowa w art. 577 § 1 Kodeksu Cywilnego. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu.

   

  Zestawienie zużycia paliwa i emisji CO2 zawierające dane wszystkich nowych samochodów osobowych jest dostępne nieodpłatnie w każdym punkcie sprzedaży pojazdów. CO2jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie. Poza wielkością zużycia paliwa i emisji CO2 również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki natury nietechnicznej mają wpływ na poziomy zużycia paliwa i emisji CO2 przez samochód.

   

  Samochód MAZDA jest wyposażony w układ klimatyzacji zawierający fluorowane gazy cieplarniane HFC-134A o współczynniku ocieplenia globalnego powyżej 150.

   

  Informacje o działaniach dotyczących odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji.