CX-5

Nieszablonowy SUV

 

Poznaj bliżej zalety Mazdy CX-5, a przekonasz się, jak korzystnie na parametry i charakterystykę SUV-a wpływa silnik stworzony według koncepcji określanej mianem rightsizing.
Rightsizing to nasza wizja pojemności silnika idealnie dopasowanego do wielkości i przeznaczenia samochodu, która stoi w kontrze do powszechnie stosowanego downsizingu polegającego na zmniejszaniu pojemności skokowej i stosowaniu turbodoładowania. Dzięki unikatowej technologii SKYACTIV możemy przy zastosowaniu jednostek napędowych o większej pojemności uzyskać niskie zużycie paliwa i odpowiednią moc, która nie tylko napędza nasze samochody, ale daje przyjemność z prowadzenia. Pozytywnym efektem towarzyszącym jest mniejszy stopień komplikacji naszych silników benzynowych, ich większa trwałość i bardziej naturalna reakcja w czasie jazdy.

 
Tworząc Mazdę CX-5 kierowaliśmy się poczuciem Jinba Ittai – wyjątkowej więzi łączącej człowieka z samochodem, która towarzyszy kierowcy oraz pasażerom podczas każdej podróży naszymi modelami. Stylistyka KODO oraz niepowtarzalny kunszt wykonania powodują, że kształt nadwozia – szczególnie w żywiołowym kolorze Soul Red Crystal – prezentuje się doskonale. Przestronne, stworzone z myślą o człowieku wnętrze jest ciche, dopracowane do perfekcji i zaskakująco wygodne dla kierowcy i pasażerów. Rodzina i znajomi z pewnością docenią te walory podczas długich podróży. Zaawansowana technologia bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE pozwala wszystkim na zrelaksowanie się i odczuwanie czystej przyjemności z prowadzenia. 

 

 

Nowy kolor premium Soul Red Crystal

Nowy wyświetlacz Head-up z funkcją rozpoznawania znaków drogowych

Nowe wnętrze stworzone z myślą o kierowcy

Doskonałe prowadzenie i precyzyjny układ kierowniczy dzięki technologii G-Vectoring Control.

Napęd na cztery koła i-ACTIV AWD

Prędkość maksymalna: 208 km/h*

Przyspieszenie: 100 km/h w 9,0 sekund*

Zużycie paliwa: 5,9–8,3 l/100 km**

Emisja CO2: 154–192g/km**

 

* Wartości odnoszą się do Mazdy CX-5 SKYACTIV-D 2,2 (184 KM) z napędem na cztery koła i 6-biegową skrzynią manualną

**Wartości minimalne i maksymalne dla  całej gamy modeli (cykl mieszany). Pojazdy homologowane w zgodzie z nowym cyklem pomiarowym WLTP Rozporządzenie (UE) 2017/1151; Rozporządzenie (UE) 715/2007.

Test Mazdy CX-5

W październikowym wydaniu "Auto, motor, sport" ukazał się test Mazdy CX-5

 

Z KUCHNI JAPOŃSKIEJ

Weź ogromną, funkcjonalną kabinę z wygodnymi fotelami, technologie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu, mdodaj precyzyjne mechanizmy oraz oszczędny silnik i wszystko gustownie opakuj. Być może nie jest to przepis na danie, które zmieni kulinarne oblicze świata, ale na pewno wielu będzie chciało go spróbować...

 

Czytaj cały artykuł

Innowacja Oto dlaczego Mazda CX-5 jest tak wyjątkowa

Stylistyka

Projektanci i inżynierowie Mazdy pracują w pocie czoła, by zapewnić kierowcom najwyższy poziom radości z jazdy i stworzyć odczuwalną więź między człowiekiem a samochodem. Zaprojektowana w duchu filozofii KODO nowa Mazda CX-5 jest pełna energii. Doskonałe właściwości aerodynamiczne nadwozia idealnie uzupełniają wysoki poziom osiągów i precyzję prowadzenia. Soul Red Crystal – to nowy kolor nadwozia, którego głębia i wykończenie nawiązują do perfekcji mistrzów rzemiosła. Kolor ten podkreśla piękno filozofii KODO zaklętej w sylwetce samochodu i sprawia, że emanuje ona energią.

Osiągi

Innowacyjny system G-Vectoring Control zwiększa precyzję układu kierowniczego i powoduje, że samochód prowadzi się dokładniej i płynniej. Aby zapewnić najwyższy poziom kontroli, napęd na cztery koła i-ACTIV AWD wykorzystuje 27 czujników do monitorowania warunków drogowych 200 razy na sekundę, gwarantując doskonałą przyczepność dokładnie wtedy, gdy będziesz jej potrzebować.

i-ACTIV AWD

Inteligentny napęd na cztery koła iACTIVESENSE połączony z technologiami bezpieczeństwa jest kolejnym dowodem na więź między kierowcą a samochodem. W pojeździe umieszczonych jest 27 czujników, które wykonują ponad 200 operacji na sekundę, pomagając kierowcy rozpoznać potencjalne zagrożenia, uniknąć kolizji oraz zmniejszyć ich skutki.

Dla Mazdy bezpieczeństwo nie oznacza tylko zaawansowanych systemów chroniących kierowcę i pasażerów. Nasz zaawansowany pakiet technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE sprawi, że poczujesz przyjemność z jazdy i prawdziwego ducha Jinba Ittai. O Twoje bezpieczeństwo dbają kamery i czujniki, odpowiednio wcześnie wykrywając zagrożenia i minimalizując ryzyko wypadku. Nową Mazdę CX-5 wyposażyliśmy w aktywny tempomat i kolorowy wyświetlacz Head-up (Active Driving Display).

Kolorystyka Zapoznaj się dokładnie z paletą kolorów

Galeria Przyjrzyj się szczegółom z każdej perspektywy

car
car

upquote Niezależnie od wyzwań, jakie stawia przed Tobą droga, z układem AWD i-ACTIV zawsze zachowujesz pełną kontrolę downquote

Stylistyka KODO

Poznaj sposób, w jaki Mazda tworzy samochody odzwierciedlające dynamiczne piękno życia

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Zaawansowana technologia i-ACTIVSENSE dba o Twoje bezpieczeństwo na drodze, pozwalając Ci zrelaksować się i cieszyć jazdą

Dowiedz się więcej

*Pojazdy homologowane w zgodzie z nowym cyklem pomiarowym WLTP Rozporządzenie (UE) 2017/1151; Rozporządzenie (UE) 715/2007.

Aby zapewnić porównywalność, wartości te są danymi cyklu NEDC, określonymi zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2017/1153.