Galeria filmów

Break the silence, let’s make some music


 • Ewolucja filozofii projektowej KODO

  Wierzymy, że piękno tkwi w szczegółach. Kunszt wykonania i prawdziwa więź łącząca człowieka z samochodem są niezbędnymi elementami dążenia firmy Mazda do osiągnięcia perfekcji. Ten pościg za najdoskonalszym pięknem związanym z ewolucją filozofii KODO staje się energią, którą możesz poczuć w samej jeździe i szczególnej więzi łączącej Cię z nową Mazdą CX-5.

 • Mazda RX-VISION

  Ewolucja sportowego samochodu Mazdy z silnikiem rotacyjnym.

 • Drive Together

  Kiedy prowadzisz Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca są w doskonałej harmonii.

 • Nowa Mazda MX-5

  Porywająca, całkowicie nowa Mazda MX-5 – już wkrótce!

 • Mazda CX-9

  Zaprojektowana, by wywoływać emocje.

 • Monitorowanie martwego pola: czujniki radarowe do wykrywania obiektów

  Układ monitorowania martwego pola automatycznie ostrzega o zbliżającym się pojeździe lub obiekcie, który znajduje się w martwym polu, zapewniając bezpieczeństwo podczas zmiany pasa ruchu.

 • Hazumi

  Mazda HAZUMI łączy wszystkie cztery cechy, na których Mazda skupia się w modelach nowej generacji: filozofia projektowa KODO — Dusza ruchu, technologia SKYACTIV, aktywne systemy Mazda I-ACTIVSENSE oraz nowy system łączności MZD Connect.

 • Wyrafinowana i harmonijna stylistyka wnętrza

  Skoncentrowana na kierowcy Mazda6 zapewnia wiele niesamowitych detali wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Jej przejrzysty i spójny układ kontroli jest jeszcze bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Klamki i dźwignia zmiany biegów skonstruowane są z wysokiej jakości, polerowanego aluminium, natomiast lekkie, idealnie wyprofilowane fotele pozwolą cieszyć się komfortem, jakiego oczekujesz od czterodrzwiowego auta.

 • Zachwycająco dopracowane elementy zewnętrzne

  Stylizowany na skrzydła grill, wystający zderzak oraz nisko pochylona kabina przywodzą na myśl siłę, która czai się pod maską Mazdy6. Reflektory LED dodatkowo podkreślają dojrzały i pewny siebie design. Cztery nowe kolory: Soul Red, Blue Reflex, Meteor Grey i Jet Black zostały stworzone dla jeszcze większego kontrastu, mając ukazać, że kolor to coś więcej niż element powierzchowny.

 • Geneza stylistyki KODO

  Bazując na elegancji modeli SHINARI i TAKERI, które jako pierwsze reprezentowały stylistykę KODO, Mazda6 posuwa się jeszcze dalej – jest uosobieniem mocy, a zarazem zwinności. Inspiracją dla stworzenia KODO były dzikie zwierzęta – naszym samochodom udało się uchwycić ruch, wyrazić siłę, szybkość oraz napięcie towarzyszące każdemu etapowi ruchu.

 • Projekty Mazdy. Z kamerą za kulisami

  Wnikliwe spojrzenie za kulisy działu projektowego firmy Mazda. Ci projektanci to prawdziwi fanatycy motoryzacji - Mazda to całe ich życie. (Wersja angielska)

 • Bądź częścią sukcesu nowej Mazdy3

  Nowa Mazda3 zachwyca. Nie tylko urzeka wyglądem, ale także nieziemsko się prowadzi. Dzięki innowacyjnej technologii SKYACTIV Mazda3 oferuje wspaniałe osiągi przy zużyciu paliwa typowym dla znacznie mniejszych aut. Niezwykła stylistyka KODO poruszy każdego, nawet kiedy pojazd stoi w miejscu. Poznaj zupełnie nową Mazdę3.

 • MX-5 Roadster Coupe – Zwiastun

  Bliższy rzut oka na Mazdę MX-5 Roadster Coupe. (Wersja angielska)

 • Nowa Mazda5 od wewnątrz i na zewnątrz

  Spojrzenie z bliska na 7-miejscową Mazdę5: od pełnej wdzięku sylwetki po czarujące i uniwersalne wnętrze.

 • Aerodynamika Mazdy3 – Zaprojektowana w tunelu aerodynamicznym

  Dzięki najlepszej w swojej klasie aerodynamice, nowa Mazda3 łączy stabilność jazdy z niższym zużyciem paliwa. Zobacz, jak to jest możliwe.

 • Mazda CX-5 Prototyp: Jazdy testowe w Islandii

  Oto pierwsze spojrzenie na całkowicie nową Mazdę CX-5. Ten oto zakamuflowany prototyp przejechał okolice Islandii. Jest to pierwszy model skonstruowany zgodnie z technologią SKYACTIV, która dostarcza większych osiągów, wydajności i co najważniejsze radości z jazdy.

 • Patrick Dempsey i Johnny Herbert świętują dwudziestą rocznicę zwycięstwa zespołu Mazda na torze w Le Mans w 1991 r.

  Zwycięstwo samochodu Mazda 787B w wyścigu na torze Le Mans w 1991 r. doczekało się w czerwcu prawdziwego świętowania. Wtedy to właśnie zwycięski zespół wraz z kierowcą Johnnym Herbertem oraz aktorem Patrickiem Dempseyem powrócili na sławny francuski tor na dwudniową imprezę z okazji dwudziestej rocznicy tego wydarzenia.

 • Historia Mazdy MX-5: Ewolucja legendy (wersja rozszerzona)

  Przemiana najlepiej sprzedającego się roadstera świata - od pierwszych szkiców w 1979 roku po wersję specjalną z okazji dwudziestolecia produkcji. Jest to pełna wersja filmu. (Wersja angielska)

 • Historia Mazdy MX-5: Ewolucja legendy

  Przeżyj na nowo historię i ewolucję najlepiej sprzedającego się roadstera na świecie, począwszy od pierwszych konstrukcji po obecną edycję Anniversary. To samochód, który od zawsze miał sportową duszę: dwadzieścia lat czystej zabawy.

 • Mazda MX-5: Rozstrzygający wyścig

  Wyścig, w którym uczestniczy tylko jeden samochód: niezrównana Mazda MX-5. Zobacz, jak Mazda MX-5 robi to, co potrafi najlepiej - przekracza granice.

 • Wyścig Mazda MX-5 Open Race: Metamorfoza samochodu wyścigowego

  Zobacz, jak fabryczna Mazda MX-5 zmieniła się w samochód wyścigowy. Około 30 roadsterów Mazdy zmodyfikowano i przygotowano na tor wyścigowy.

 • Wyścig Mazda MX-5 Open Race: Testy na torze Hockenheimring

  Jak Mazda MX-5 zachowuje się na torze wyścigowym? Zobacz testy i końcowe przygotowania legendarnego roadstera przed wyścigiem.

 • Wyścig Mazda MX-5 Open Race: Tor Adria International Raceway

  Tor wyścigowy Adria International Raceway to idealne miejsce, gdzie Mazda MX-5 może pokazać swój sportowy charakter. Przekonaj się sam, jak ten roadster sprawuje się na 2,7-kilometrowym torze.

 • Mazda3 MPS – Zwrotność

  Zobacz, co potrafi Mazda3 na krętych drogach.

 • Mazda3 MPS – Z fotela kierowcy

  Mazda3 w akcji, z punktu widzenia kierowcy.

 • Mazda3 MPS – Osiągi

  Porywająca demonstracja osiągów Mazdy3.

 • Automatyczne przełączanie świateł drogowych na miajnia: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż

  Układ sterowania światłami drogowymi HBC (High Beam Control) automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, gdy z naprzeciwka nadjeżdżają pojazdy. Przełączaniem sterują czujniki wbudowane w reflektory, poprawiając bezpieczeństwo i ułatwiając prowadzenie.

 • Ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu: układ bezpieczeństwa ułatwiający utrzymanie pasa ruchu

  W układzie LDW (Lane Departure Warning) zastosowano kamerę zamontowaną przy górnej krawędzi przedniej szyby, monitorującą znaki poziome i ostrzegającą przed mimowolnym opuszczeniem pasa ruchu. Analizując zachowanie pojazdu, system wie, kiedy zmiana pasa jest zamierzona.

 • Wspomaganie hamowania SCBS (Smart City Brake Support): technologia bezpieczeństwa wypatrująca zagrożenia

  Mazda CX-5 to pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w taki system bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest zapobieganie zderzeniom przez najechanie na tył pojazdu lub zmniejszenie ich skutków, dzięki zastosowaniu czujnika monitorującego drogę przed samochodem. W razie wykrycia niebezpieczeństwa kolizji funkcja może przygotować układ hamulcowy do natychmiastowej reakcji, a gdy kierowca nic nie zrobi - włączyć hamulce.

 • W Maździe CX-5 zastosowano nowatorski system Karakuri - praktyczny i prosty system składania foteli ułatwiający podróżowanie

  Składanie tylnych siedzeń Karakuri w Mazdzie CX-5 jest nadspodziewanie łatwe. Dźwignia w przestrzeni bagażowej lub przycisk w górnej części oparcia pozwala jednym ruchem złożyć siedzenia dzielone w stosunku 40:20:40. Po złożeniu siedzień uzyskuje się płaską podłogę.

 • Technologia SKYACTIV: mniejszy wpływ na środowisko, lepsze osiągi

  Przełamujemy konwencje, tworząc lżejsze, a jednocześnie bardziej wytrzymałe samochody o wysokich osiągach i niskim zużyciu paliwa. Nasza nowa technologia SKYACTIV to ulepszenia wszystkich elementów, począwszy od podwozia poprzez strukturę nadwozia po silniki i skrzynie biegów.

 • Technologia SKYACTIV: czysta przyjemność z jazdy i wolność połączona z troską o środowisko.

  Sięgając gwiazd - nasz zespół projektowy dokładnie przyjrzał się każdemu elementowi pojazdu pod mikroskopem inżynierii, nauki i technologii. Poruszając niebo oraz ziemię, zachowaliśmy radość i spontaniczność "Zoom-Zoom", zmniejszając przy tym emisję związków węgla o 5,1 kg rocznie. Taka jest właśnie technologia SKYACTIV!

 • Mazda5 – rzut oka na łatwe w aranżacji, uniwersalne siedzenia

  Ustawienie siedzeń Mazdy5 zmienia się bez wysiłku, co daje wiele możliwości aranżacji wnętrza i przestrzeni bagażowej.

 • Mazda6 – wprowadzenie

  Dokładniejsza analiza przekonuje o doskonałych własnościach jezdnych odświeżonej Mazdy6. Oto nowa Mazda6 i jej poprzedniczka. (Wersja angielska)

 • Technologia Mazdy3 – Samochód z wizją

  Mazda3 to jeden z niewielu samochodów w tej klasie wyposażonych w system monitorowania tyłu pojazdu (RVM), dzięki któremu zmiana pasa ruchu jest bezpieczniejsza.

 • Technologia Mazdy3 – Bezpieczniejsze hamowanie

  Sygnalizacja awaryjnego hamowania ESS Mazdy3 automatycznie włącza światła awaryjne, zwiększając poczucie bezpieczeństwa podczas nagłego postoju.

 • Monitorowanie tyłu pojazdu, czyli RVM (Rear Vehicle Monitoring): oczy dookoła głowy

  Ten doskonały i wielokrotnie wyróżniony układ poprawia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Wbudowane w tył Mazdy CX-5 czujniki wykrywają pojazdy zbliżające się od tyłu oraz te znajdujące się w martwym polu lusterka i informują kierowcę, kiedy zmiana pasa lub skręt mógłby być niebezpieczny.

 • Mazda Shinari. Dynamika i siła w ruchu

  Czyż dynamiczne linie imitujące ruch nie są fascynujące? My uważamy, że są. Przyjrzyj się kształtom nowego konceptu Shinari. Na pewno Cię to poruszy.

 • Samochód koncepcyjny Mazda Shinari – omówienie

  Prezentacja samochodów koncepcyjnych Mazdy to zawsze ekscytujące wydarzenie. Poznaj swojego nowego faworyta - Mazdę Shinari.

 • Mazda Shinari. Owoc filozofii projektowej Kodo

  Nową filozofię projektową można określić mianem "ducha ruchu". Jej pierwszym owocem jest niezwykły samochód koncepcyjny Mazda Shinari.

 • Mazda3 – Wzorowana na samochodzie koncepcyjnym Mazda Kiyora

  Peter Birtwhistle, główny konstruktor w europejskim ośrodku badawczo-rozwojowym Mazdy w Oberursel, wyjaśnia związek między samochodem koncepcyjnym Mazda Kiyora i nową Mazdą3. (Wersja angielska)

 • Kiyora – film

  Spójrz, w jaki sposób natura zainspirowała stworzenie samochodu koncepcyjnego Kiyora.

 • Odkryj najnowsze modele Mazdy na targach w Tokio 2011

  Odbądź wycieczkę po targach w Tokio. Odkryj Shinari oraz Takeri, nasze niepowtarzalne nowe samochody koncepcyjne, Mazdę CX-5 - nowy kompaktowy SUV z technologią SKYACTIV, a także zerknij w przyszłość Mazdy.

 • Całkowicie nowa Mazda CX-5 SUV debiutuje na targach motoryzacyjnych Frankfurt Motorshow 2011

  Kompaktowy SUV Mazda CX-5 jest pierwszym z nowej generacji pojazdów Mazda opartych na przełomowej technologii SKYACTIV, został zaprojektowany zgodnie z nowym kierunkiem projektowania "KODO - Dusza ruchu".

 • Targi motoryzacyjne Frankfurt Motorshow 2011: całkowicie nowa Mazda CX-5 i Mazda3 Facelift

  Na targach motoryzacyjnych Frankfurt Motorshow 2011 zaprezentowaliśmy nową Mazdę CX-5 i Mazdę3 Facelift. Poza naszą znakomitą gamą modeli przedstawiliśmy również technologię SKYACTIV, nowy kierunek projektowania - KODO i nie tylko.

 • Wygodne podróżowanie

  Dowiedz się, w jaki sposób zadbaliśmy o komfort pasażerów i pełną kontrolę dla kierowcy Mazdy.

 • Karakuri

  Sprawdź, w jaki sposób drewniane roboty zainspirowały nas do stworzenia inteligentnego systemu siedzeń Mazdy5 wyznaczającego standardy wszechstronności.

 • Samochód a rower

  Dowiedz się, w jaki sposób rowerzyści zainspirowali nas do stworzenia technologii szybkiego uruchamiania silnika.

 • Projektowanie z duszą – zobacz jak KODO budzi się do życia

  Od pierwszych kształtów wykonanych w modelu z gliny do gotowego projektu - stylistyka KODO łączy w sobie wszystko, co dotyczy duszy ruchu. Zobacz, jak ten unikalny język projektowania przekłada się na na wygląd naszych samochodów.

 • Elektrycznie składany dach Mazdy MX-5 RF jest obsługiwany przez jeden przełącznik. Złożenie dachu zajmuje tylko 13 sekund i można to zrobić nawet w trakcie jazdy (poruszając się z prędkością do 10 km/h). Dach składa się z trzech modułów - każdy wykonany z najwyższej jakości materiałów wybranych pod kątem odpowiedniej sztywności i masy, aby zapewnić najlepszą wydajność samochodu.

 • Zachwycająco dopracowane elementy zewnętrzne

  Stylizowany na skrzydła grill, wystający zderzak oraz nisko pochylona kabina przywodzą na myśl siłę, która czai się pod maską Mazdy6. Reflektory LED dodatkowo podkreślają dojrzały i pewny siebie design. Cztery nowe kolory: Soul Red, Blue Reflex, Meteor Grey i Jet Black zostały stworzone dla jeszcze większego kontrastu, mając ukazać, że kolor to coś więcej niż element powierzchowny.

 • Wyrafinowana i harmonijna stylistyka wnętrza

  Skoncentrowana na kierowcy Mazda6 zapewnia wiele niesamowitych detali wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Jej przejrzysty i spójny układ kontroli jest jeszcze bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Klamki i dźwignia zmiany biegów skonstruowane są z wysokiej jakości, polerowanego aluminium, natomiast lekkie, idealnie wyprofilowane fotele pozwolą cieszyć się komfortem, jakiego oczekujesz od czterodrzwiowego auta.

 • Geneza stylistyki KODO

  Bazując na elegancji modeli SHINARI i TAKERI, które jako pierwsze reprezentowały stylistykę KODO, Mazda6 posuwa się jeszcze dalej – jest uosobieniem mocy, a zarazem zwinności. Inspiracją dla stworzenia KODO były dzikie zwierzęta – naszym samochodom udało się uchwycić ruch, wyrazić siłę, szybkość oraz napięcie towarzyszące każdemu etapowi ruchu.

 • Silnik Diesla

  Najniższy na świecie stopień sprężania o wartości 14:1 w masowo produkowanych silnikach oraz podwójna turbosprężarka o zmiennej geometrii.

 • Skrzynia biegów

  Znakomite skrzynie automatyczne i manualne nowej generacji przenoszą więcej mocy na koła.

 • Silnik

  Poznaj niespotykane wcześniej osiągi dzięki naszym wysoce wydajnym silnikom Diesla i benzynowym.

 • Nadwozie i podwozie

  Jak zapewnić precyzyjne, stabilne prowadzenie, najwyższe bezpieczeństwo i wydajną, lekką konstrukcję?

 • i-ELOOP

  Pierwszy na świecie układ hamowania odzyskowego, który przechowuje energię w kondensatorze zamiast w akumulatorze.

 • Technologia SKYACTIV – przyszłość już tu jest

  SKYACTIV wymaga przeprojektowania dosłownie wszystkiego – każdej części samochodu: od silnika po podwozie i od nadwozia po skrzynię biegów. Dowiedz się, co skłoniło nas do szukania lepszych osiągów i wydajności, jak udoskonaliliśmy procesy i jak opracowaliśmy przełomowe rozwiązanie, którym jest technologia SKYACTIV.

 • Mazda6 – uosobienie stylistyki „KODO – Dusza Ruchu”

  Sprawdź, jak Szef Projektantów Nowej Mazdy6 uchwycił piękno, siłę oraz elegancję ruchu zwierzęcia i sportowca. W zaprojektowaniu charakterystycznych kształtów naszego samochodu, całkowicie przeciwstawił się konwencji.

 • Mazda6 Sedan

  Zobacz uderzającą stylistykę „KODO – Dusza Ruchu” naszej Nowej Mazdy6 Sedan, a zrozumiesz dlaczego ten pełen siły i elegancji model zdobył taki rozgłos podczas Moscow Motor Show 2012.

 • Rzemieślnicy

  Przekonaj się, w jaki sposób nasi inżynierowie nauczyli się od wytwórców mieczy najwyższej jakości rzemiosła.

 • Wyzwania

  Dowiedz się, w jaki sposób duch mieszkańców Hiroshimy pomaga nam tworzyć lepsze samochody.

 • Koń i Jeździec

  Zobacz, w jaki sposób dzięki jedności jeźdźca z koniem zapewniliśmy kierowcom modelu MX-5 doskonałe wrażenia z jazdy.

 • Inspiracje Mazdy

  Sprawdź, jak tradycja zainspirowała nas do zaprojektowania drzwi przesuwnych ułatwiających dostęp do pojazdu.

Obejrzyj więcej filmów