TECHNOLOGIE

Maksymalna wydajność i osiągi bez kompromisów

 

Inżynierowie Mazdy skupili na tym, by efektywnie połączyć dynamikę jazdy z niskim zużyciem paliwa. Wykorzystaliśmy przełomowe podejście do projektowania samochodów, które na każdym etapie stawia człowieka w centrum uwagi. Dzięki temu kierowca może poczuć unikalną jedność z samochodem i oddać się pełnej przyjemności z prowadzenia.

car
car

upquote Napęd AWD i-ACTIV gwarantuje Ci pełną kontrolę, niezależnie od warunków jazdy. downquote

G-Vectoring Control Płynne i intuicyjne prowadzenie

Filozofia Jinba Ittai zaczyna się od analizowania pozycji podczas jazdy i umieszczenia człowieka w centrum uwagi, a kończy na każdym otaczającym kierowcę elemencie pojazdu. Sama technologia to za mało, by stworzyć jedność 

Szczegóły techniczne Unikalne połączenie piękna i technikiTECHNOLOGIE SKYACTIV

Technologie SKYACTIV są przełomowym ukoronowaniem filozofii firmy Mazda, w której centrum znajduje się człowiek. Polepszając dynamikę samochodu na każdym poziomie i w każdym szczególe, poszliśmy jeszcze dalej, jeśli chodzi o poprawę osiągów. Oprócz doskonałych wyników w zakresie bezpieczeństwa i braku uciążliwości dla środowiska, technologie SKYACTIV oferują zintegrowany system kontroli pracy silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia. Dzięki temu zawsze będziesz czuć jedność z samochodem.

placeholder960x470
placeholder166x82

SKYACTIV Vehicle Dynamics

Doskonałe prowadzenie: prawdziwe odzwierciedlenie filozofii Jinba Ittai.

placeholder166x82

G-Vectoring Control

Technologia sterowania pracą silnika zapewniająca dynamiczne osiągi.

placeholder166x82

Napęd na cztery koła

Najlepsza przyczepność niezależnie od pogody i warunków drogowych

placeholder166x82

Podwozie i nadwozie

Wytrzymalsze, lżejsze podwozie i nadwozie zapewniają wyjątkową zwinność.

  • Silnik SKYACTIV

   Silniki

   Nasze wydajne benzynowe i wysokoprężne silniki SKYACTIV pozwolą Ci poznać ekscytujący, całkiem nowy poziom osiągów. Stale przekraczając granice, nasi inżynierowie stworzyli maszyny wydobywające jeszcze więcej energii z każdej kropli paliwa, aby zapewnić Ci nie tylko najczystszą przyjemność z prowadzenia, lecz także bardzo niskie zużycie paliwa. Silnik SKYACTIV-G o pojemności 2,0 l zadziwia nie tylko niskim spalaniem, lecz także najwyższym wśród silników benzynowych stopniem sprężania, który wynosi aż 14,0:1.

   Silniki

  • Skrzynia biegów

   Skrzynia biegów

   Ciesz się pełną kontrolą nad pojazdem dzięki naszym zaawansowanym skrzyniom biegów, które przekazują jeszcze większą moc na koła i zapewniają płynne oraz szybkie zmiany biegów i wysoką precyzję działania. SKYACTIV-DRIVE łączy zalety wszystkich automatycznych skrzyń biegów: bezstopniowej (płynna zmiana biegów), dwusprzęgłowej (oszczędność paliwa i kontrolanad zmianą biegów) oraz konwencjonalnej (płynne przyśpieszanie).

   Skrzynia biegów

  • i-ELOOP

   i-ELOOP

   Opracowany przez firmę Mazda system i-ELOOP (hamowania odzyskowego) przechowuje energię wytwarzaną podczas hamowania w kondensatorze. Energia ta jest następnie wykorzystywana do zasilania świateł, klimatyzacji, systemu audio lub dowolnego innego układu elektrycznego. Jest to nie tylko unikalny sposób gromadzenia energii, która zostałaby zmarnowana – system i-ELOOP poprawia osiągi, jednocześnie oszczędzając paliwo.

   i-ELOOP

  • i-stop

   i-stop

   System i-stop (wyłączania silnika na postoju) współdziałający z systemem i-ELOOP jest sprytnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić paliwo, wyłączając silnik po zatrzymaniu się pojazdu – na przykład w korku. System ten wykorzystuje technologię bezpośredniego wtrysku paliwa i optymalne położenie tłoków, pozwalając na niemal natychmiastowe uruchomienie silnika. Takie rozwiązanie oznacza znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

   i-stop

  DRIVE TOGETHER

  Doświadcz potęgi Jinba Ittai. Poznaj wszystkie modele, znajdź lokalnego dealera lub umów się na jazdę próbną już dziś.

  Przyszłość silników – większa moc, większa wydajność, większa kontrola

  SKYACTIV-X

  Przyszłość silników – większa moc, większa wydajność, większa kontrola

  Dowiedz się więcej

  Stylistyka

  Czysta przyjemność prowadzenia

  Dowiedz się więcej
  Stwórz swoją Mazdę

  Konfigurator

  Stwórz swoją Mazdę

  Dowiedz się więcej
  Gotowa stawić czoła nawet najtrudniejszym warunkom na drodze

  Mazda CX-5

  Gotowa stawić czoła nawet najtrudniejszym warunkom na drodze

  Dowiedz się więcej