TECHNOLOGIE

Maksymalna wydajność i osiągi bez kompromisów

 

Inżynierowie Mazdy skupili na tym, by efektywnie połączyć dynamikę jazdy z niskim zużyciem paliwa. Wykorzystaliśmy przełomowe podejście do projektowania samochodów, które na każdym etapie stawia człowieka w centrum uwagi. Dzięki temu kierowca może poczuć unikalną jedność z samochodem i oddać się pełnej przyjemności z prowadzenia.

car
car

upquote Napęd AWD i-ACTIV gwarantuje Ci pełną kontrolę, niezależnie od warunków jazdy. downquote

G-Vectoring Control Płynne i intuicyjne prowadzenie

Filozofia Jinba Ittai zaczyna się od analizowania pozycji podczas jazdy i umieszczenia człowieka w centrum uwagi, a kończy na każdym otaczającym kierowcę elemencie pojazdu. Sama technologia to za mało, by stworzyć jedność 

Szczegóły techniczne Unikalne połączenie piękna i technikiTECHNOLOGIE SKYACTIV

Technologie SKYACTIV są przełomowym ukoronowaniem filozofii firmy Mazda, w której centrum znajduje się człowiek. Polepszając dynamikę samochodu na każdym poziomie i w każdym szczególe, poszliśmy jeszcze dalej, jeśli chodzi o poprawę osiągów. Oprócz doskonałych wyników w zakresie bezpieczeństwa i braku uciążliwości dla środowiska, technologie SKYACTIV oferują zintegrowany system kontroli pracy silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia. Dzięki temu zawsze będziesz czuć jedność z samochodem.

placeholder960x470
placeholder166x82

SKYACTIV Vehicle Dynamics

Doskonałe prowadzenie: prawdziwe odzwierciedlenie filozofii Jinba Ittai.

placeholder166x82

G-Vectoring Control

Technologia sterowania pracą silnika zapewniająca dynamiczne osiągi.

placeholder166x82

Napęd na cztery koła

Najlepsza przyczepność niezależnie od pogody i warunków drogowych

placeholder166x82

Podwozie i nadwozie

Wytrzymalsze, lżejsze podwozie i nadwozie zapewniają wyjątkową zwinność.

  • Silnik SKYACTIV

   Silniki

   Nasze wydajne benzynowe i wysokoprężne silniki SKYACTIV pozwolą Ci poznać ekscytujący, całkiem nowy poziom osiągów. Stale przekraczając granice, nasi inżynierowie stworzyli maszyny wydobywające jeszcze więcej energii z każdej kropli paliwa, aby zapewnić Ci nie tylko najczystszą przyjemność z prowadzenia, lecz także bardzo niskie zużycie paliwa. Silnik SKYACTIV-G o pojemności 2,0 l zadziwia nie tylko niskim spalaniem, lecz także najwyższym wśród silników benzynowych stopniem sprężania, który wynosi aż 14,0:1.

   Silniki

  • Skrzynia biegów

   Skrzynia biegów

   Ciesz się pełną kontrolą nad pojazdem dzięki naszym zaawansowanym skrzyniom biegów, które przekazują jeszcze większą moc na koła i zapewniają płynne oraz szybkie zmiany biegów i wysoką precyzję działania. SKYACTIV-DRIVE łączy zalety wszystkich automatycznych skrzyń biegów: bezstopniowej (płynna zmiana biegów), dwusprzęgłowej (oszczędność paliwa i kontrolanad zmianą biegów) oraz konwencjonalnej (płynne przyśpieszanie).

   Skrzynia biegów

  • i-ELOOP

   i-ELOOP

   Opracowany przez firmę Mazda system i-ELOOP (hamowania odzyskowego) przechowuje energię wytwarzaną podczas hamowania w kondensatorze. Energia ta jest następnie wykorzystywana do zasilania świateł, klimatyzacji, systemu audio lub dowolnego innego układu elektrycznego. Jest to nie tylko unikalny sposób gromadzenia energii, która zostałaby zmarnowana – system i-ELOOP poprawia osiągi, jednocześnie oszczędzając paliwo.

   i-ELOOP

  • i-stop

   i-stop

   System i-stop (wyłączania silnika na postoju) współdziałający z systemem i-ELOOP jest sprytnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić paliwo, wyłączając silnik po zatrzymaniu się pojazdu – na przykład w korku. System ten wykorzystuje technologię bezpośredniego wtrysku paliwa i optymalne położenie tłoków, pozwalając na niemal natychmiastowe uruchomienie silnika. Takie rozwiązanie oznacza znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

   i-stop

  DRIVE TOGETHER

  Doświadcz potęgi Jinba Ittai. Poznaj wszystkie modele, znajdź lokalnego dealera lub umów się na jazdę próbną już dziś.