BEZPIECZEŃSTWO

Pakiet zaawansowanych systemów i-ACTIVSENSE to Twoje dodatkowe zmysły, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort każdej podróży. 

 

Zastosowane rozwiązania współpracują ze sobą, by zapewnić kierowcy jak najwięcej informacji i dodatkowy czas na reakcję, dzięki czemu można skuteczniej kontrolować sytuację i cieszyć się każdym przejechanym kilometrem z pełnym zaufaniem do samochodu. Sztywne nadwozie wraz z technologiami i-ACTIVSENSE zapewniają pełną ochronę kierowcy i pasażerów, nie obniżając komfortu i osiągów.

car
car

upquote Kompleksowa ochrona, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort każdej podróży downquote

ADAPTACYJNY UKŁAD UTRZYMYWANIA STAŁEJ PRĘDKOŚCI (AKTYWNY TEMPOMAT) MRCC Dba o automatyczne utrzymywanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu

Aktywny tempomat (MRCC) umożliwia utrzymanie stałej prędkości samochodu bez konieczności używania pedału przyspieszenia. Korzysta on z czujnika radarowego wykorzystującego fale milimetrowe, który znajduje się w przedniej kracie wlotu powietrza. Czujnik ten kontroluje odległość od poprzedzającego pojazdu i różnicę prędkości w stosunku do niego oraz pozwala na dostosowanie prędkości tak, by stale zachowywać bezpieczny odstęp. System MRCC znacznie odciąża kierowcę podczas długich podróży, pozwalając mu skupić się na prowadzeniu.

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH Zawsze widzisz ważne znaki drogowe nawet wtedy, gdy zdarzy Ci się je przeoczyć.

Nasz najnowszy system rozpoznawania znaków drogowych wyświetla znaki bezpośrednio na przedniej szybie. dzięki temu, ważne znaki drogowe nie umkną Twojej uwadze nawet wtedy, gdy zdarzy Ci się je przeoczyć. Ponieważ widzisz informacje bezpośrednio przed oczami, nie musisz rozglądać się i odrywać wzroku od tego, co dzieje się na drodze, przez co możesz pełniej skoncentrować się na przyjemności prowadzenia.

SYSTEM WSPOMAGAJĄCY UTRZYMANIE POJAZDU W PASIE RUCHU i SYSTEM OSTRZEGANIA O NIEZAMIERZONEJ ZMIANIE PASA RUCHU Zawsze na właściwym pasie.

Innowacyjne rozwiązania nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także pozwalają poczuć radość prowadzenia i uprzyjemniają podróż Twoim pasażerom. Nasz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu śledzi znaki poziome na drodze i subtelnymi drganiami ostrzega Cię, gdy samochód w sposób niezamierzony zacznie zbaczać z wybranego pasa drogi. W razie konieczności, system wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu skoryguje skręt kół, bezpiecznie sprowadzając samochód na środek wybranego pasa ruchu. To idealne rozwiązanie podczas jazdy po długich, prostych odcinkach dróg i autostrad, ponieważ pomaga skoncentrować się na sytuacji przed samochodem. Każde włączenie kierunkowskazu w celu zmiany pasa ruchu i każde przyspieszenie jest sygnałem, że funkcja ostrzegania ma pozostać wyłączona.

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA WIDZENIA KIEROWCY Twój samochód widzi rzeczy, które Ty nie zawsze jesteś w stanie zobaczyć

Każda, nawet najkrótsza przejażdżka, w miarę możliwości powinna być wolna od stresujących sytuacji. Dlatego też Twoja Mazda jest w stanie zarejestrować sytuacje, gdzie nie wystarczają lusterka. Kiedy masz zamiar zmienić pas ruchu, nasz system monitorowania martwego pola widzenia wykorzystuje czujniki radarowe, które umożliwiają rejestrowanie tego, czego nie jesteś w stanie widzieć. Urządzenie ostrzega o zbliżaniu się z tyłu innego pojazdu, który może znaleźć się w Twoim martwym polu widzenia. Jeżeli w takiej sytuacji zasygnalizujesz zamiar zmiany pasa ruchu, system zareaguje na pojawienie się innego pojazdu w pobliżu, dźwiękiem ostrzegawczym oraz migającym ostrzeżeniem w lusterku bocznym. Większe poczucie pewności, które zmniejsza napięcie towarzyszące prowadzeniu.

SMART CITY - INTELIGENTNE WSPOMAGANIE HAMULCÓW Reaguje na konieczność hamowania szybciej niż zareaguje kierowca.

Uważamy, że bezpieczna jazda jest możliwa, gdy będziesz mógł szybciej reagować na sytuację na drodze. Nasz układ inteligentnego wspomagania hamowania wykorzystuje czujniki, które nieustannie monitorują różnice prędkości pomiędzy Twoja Mazdą a przeszkodą znajdująca się z przodu i czuwają nad zachowaniem bezpiecznej odległości. Jeżeli podjedziesz niebezpiecznie blisko, urządzenie przygotuje hamulce do błyskawicznego hamowania. Lub też, jeżeli zajdzie taka potrzeba w sytuacji nagłej, hamowanie nastąpi w sposób automatyczny. Nasz system nie tylko rozpoznaje przeszkody w postaci innych pojazdów, ale także reaguje na obecność pieszych i rozpoznaje znaki drogowe. System ostrzeże Cię także wtedy, gdy przekroczysz dozwoloną prędkość. Urządzenie myśli szybciej i skuteczniej, pozwalając na dużo bezpieczniejszą jazdę.

SYSTEM MONITOROWANIA RUCHU POPRZECZNEGO PRZY COFANIU Obserwacja otoczenia z tyłu i po bokach pojazdu podczas cofania

Dzięki najnowszej technologii Mazdy masz lepszą orientację, co dzieje się dookoła pojazdu. Odpowiednie czujniki śledzą nie tylko to, co dzieje się przez i za samochodem. Wiadomo, że nie zawsze jesteś w stanie widzieć wszystko podczas manewru cofania, nasz system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu ostrzega Cię o zbliżaniu się ruchomych obiektów z obu stron samochodu. System emituje dźwięk ostrzegawczy oraz migający sygnał ostrzegawczy w lusterku bocznym. Urządzenie idealnie sprawdza się podczas wycofywania się z miejsca parkingowego lub wyjeżdżania tyłem z podjazdu. System reaguje także na pieszych i rowerzystów, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

ADAPTACYJNE DIODOWE ŚWIATŁA PRZEDNIE Reflektory, które dostosowują się do sytuacji i zapewniają znakomitą widoczność

Doskonałe widzenie drogi przed samochodem nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także pozwala pewniej poczuć się za kierownicą. Konstrukcja najnowszej generacji przednich reflektorów diodowych Mazdy obejmuje 12 oddzielnych segmentów LED. Reflektory automatycznie zmniejszają intensywność świecenia w chwili pojawienia się innego pojazdu lub zbliżenia się do innego pojazdu jadącego z przodu, co chroni przed oślepianiem innych kierowców. Wyłączeniu ulegają tylko te światła, które znajdują się na linii wzroku innych użtkowników drogi, co zapewnia znacznie lepsze widzenie niż w przypadku przełączania na tradycyjne światła mijania. Podczas jazdy na autostradzie, światła samoczynnie zwiększają intensywność świecenia, oświetlając dłuższy odcinek przed samochodem. Nowatorska konstrukcja dodatkowo umożliwia szybsze wykrywania obecności pieszych, a także poprawę widoczności podczas pokonywania zakrętów. Dzięki temu jazda w nocy staje się bezpieczniejsza i mniej męcząca.

DRIVE TOGETHER

Doświadcz potęgi Jinba Ittai. Poznaj wszystkie modele, znajdź lokalnego dealera lub umów się na jazdę próbną już dziś.

Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją w Polsce. Kolory oraz niektóre elementy wyposażenia zewnętrznego i/lub wewnętrznego przedstawione na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.