tekst alternatywny

Mazda RX-VISION, olśniewający sportowy samochód napędzany silnikiem rotorowym, zdobył nagrodę dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku" na 31. Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacyjnym. Zaprezentowany premierowo na salonie Tokyo Motor Show 2015 w listopadzie, RX-VISION jest ekspresyjnym wyrazem koncepcji stylistycznej „KODO – Dusza Ruchu". Gładko przechodzące linie podkreślają dynamiczny charakter modelu, przy jednoczesnym składaniu hołdu bogatemu dziedzictwu Mazdy w produkcji samochodów z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś.

 

Dowiedz się więcej

Mazda RX-VISION. Ewolucja sportowego samochodu Mazdy z silnikiem rotacyjnym.

RX-VISION, wyposażony w silnik nowej generacji z tłokiem obrotowym, ucieleśnia ducha walki Mazdy.

 

Oto silnik Mazdy SKY ACTIV-R z tłokiem obrotowym w postaci rewelacyjnego koncepcyjnego samochodu sportowego RX-VISION. Reprezentuje on nowy, wielki krok Mazdy w kierunku przełomu pod względem oszczędności paliwa, obniżenia emisji i zwiększenia niezawodności silników z tłokiem obrotowym.

 

Mazda to jedyny producent samochodów, który wprowadził na rynek i produkuje na skalę masową silniki z tłokiem obrotowym. Firma nie ustawała w wysiłkach, aby stworzyć nowy, przyszłościowy samochód koncepcyjny. Mazda jako pierwsza odniosła sukces w komercjalizacji silnika Wankla w 1967 r., wprowadzając model Cosmo Sport 110S, a potem także inne modele.

 

RX-VISION wykorzystuje zachwycające proporcje samochodu sportowego, z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś, aby uosobić filozofię projektowania KODO – Dusza ruchu. Nowoczesny wygląd łączy się z nawiązaniami do tradycji i poczuciem autentyczności charakterystycznymi dla poprzednich modeli sportowych Mazdy.

Zaprezentowany model jest samochodem koncepcyjnym. Nie jest dostępny w sprzedaży.