Auta koncepcyjne MX-5 Spyder i MX-5 Speedster przenoszą na całkowicie nowy poziom filozofię Mazdy, polegającą na lekkości i przyjemności z jazdy. Te zachwycające samochody sportowe czerpią inspirację z przeszłości, jednocześnie wcielając filozofię KODO – Dusza ruchu i podkreślając wrażenia z jazdy bez dachu. 

 

Modele Mazdy MX-5 zaprezentowane w Las Vegas na targach SEMA 2015, charakteryzują się komfortem i wyszukaniem. MX-5 Spyder, którego wzornictwo zaczerpnięto z klasycznych starych modeli, ma dach typu bikini i kratkowany wlot powietrza, natomiast MX-5 Speedster to klasyczny roadster pozbawiony zbędnych elementów, z ultralekkim nadwoziem. 

 

Oba modele i ich wyposażenie z pewnością przykuwają uwagę. 10-szprychowe, 17-calowe felgi Yokohama ADVAN Racing RS II w Spyderze czy też elegancka tapicerka w stylu retro, z naturalnej skóry "PRIMA" firmy Spinneybeck. Ambicję i odwagę projektantów widać też w Speedsterze: jego specjalnie stworzonych 16-calowych felgach RAYS Extreme Gram Lights oraz niesamowitym lakierze Blue Ether.

 

Oba samochody wyposażono w technologię SKYACTIV, co dowodzi, że w harmonii sportowej motoryzacji można połączyć przeszłość i przyszłość.