tekst alternatywny

Mazda VISION COUPE

 

Innowacyjna, a zarazem elegancka i wyrafinowana stylistyka Mazdy VISION COUPE ukazuje potencjał i kierunek, w jakim zmierzać będą nowe samochody marki zaprojektowane z wykorzystaniem uznanej filozofii projektowej KODO. 

 

Nasi projektanci, zainspirowani pięknem i dziedzictwem Mazdy R360 Coupe oraz Luce Rotary Coupe, a także zmysłowością modelu RX-VISION, opracowali samochód o klasycznym, opływowym nadwoziu coupé, którego kabina jest przesunięta do tyłu. Sportowa sylwetka stanowi ucieleśnienie elegancji oraz obietnicę niezrównanych wrażeń z jazdy. 

 

Wnętrze pojazdu jest równie wyjątkowe. Dzięki wykorzystaniu japońskiej koncepcji architektonicznej udało się uzyskać harmonię przestrzenną elementów sterujących, drzwi oraz konsoli środkowej. Wnętrze jest nie tylko klimatyczne, ale również niezwykle spójne. Obsługa elementów sterujących jest intuicyjna, co pozwala stworzyć silną więź między samochodem a kierowcą – Jinba Ittai. Odczytywanie informacji na wyświetlaczu wymaga jedynie dotknięcia konsoli przez kierowcę. 

 

Dynamiczna i subtelna, drapieżna i porywająco piękna – zaprezentowana na targach Tokyo Motor Show Mazda VISION COUPE przenosi ekspresję filozofii KODO na niespotykany dotąd poziom. 

 


Przedstawiony model jest samochodem koncepcyjnym i nie jest dostępny w sprzedaży