Części

Nagrody

Nowa Mazda MX-5 RF zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best” podczas gali Red Dot 2017. To kolejny dowód uznania dla stylistyki Mazdy: KODO — Dusza ruchu. Dwumiejscowy model z nadwoziem Retractable Fastback powtarza sukces modelu MX-5 czwartej generacji z miękkim dachem, który zdobył tę nagrodę w 2015 roku.
 

Red Dot to nagroda o międzynarodowym uznaniu przyznawana wyłącznie za naprawdę wyjątkowy i niecodzienny design. Według organizatorów, zdobywcy wyróżnienia „Best of the Best” to produkty wizjonerów wzornictwa, którym udało się uzyskać doskonałą harmonię pomiędzy jakością, pociągającą stylistyką i funkcjonalnością.

Auto Lider 2016

 

W 15. edycji plebiscytu Auto Lider 2016  napłynęło ponad 70 tys głosów. Czytelnicy miesięcznika "Auto Moto", tygodnika "Motor" i strony internetowej Magazynauto.pl  wysoko ocenili modele Mazdy.

W kategorii Auta sportowe i kabriolety zwyciężyła Mazda MX-5.  Pozostałe modele Mazdy również stanęły na podium. Mazda2 zajęła 3. miejsce w kategorii Auta małe i miejskie, Mazda3 – 2. miejsce w kategorii Auta kompaktowe, Mazda6 – 2. miejsce w kategorii Auta klasy średniej oraz Mazda MX-5 RF – 3. miejsce w kategorii Premiera.

Best Cars 2015

 

Podczas finałowej gali plebiscytu „Najlepsze samochody roku - Best Cars 2015”, która odbyła się w trakcie salonu Poznań Motor Show, modele Mazdy zostały wyróżnione aż w sześciu kategoriach.

 

Na najwyższym podium stanęły: Mazda2 w kategorii "Samochody małe" oraz Mazda6 wśród samochodów klasy średniej. Mazda6 zdobyła tytuł Best Car drugi raz z rzędu, a trzeci raz znalazła się w trójce laureatów w swojej klasie. Jest też pierwszym modelem w historii plebiscytu, który stanął na najwyższym stopniu podium i jednocześnie wśród modeli przystępnych cenowo.

 

Nowa Mazda2, debiutująca w segmencie aut małych, może zaliczyć swój rynkowy start za udany, zdobyła bowiem najwięcej głosów czytelników nie tylko w Polsce - zwyciężyła tę kategorię również na Węgrzech. 

 

Drugie miejsca na podium zajęły w tym roku: Mazda3, konkurująca w bardzo silnie reprezentowanej grupie kompaktów oraz Mazda CX-5, w najszybciej rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów i crossoverów.

 

Samochodem "Najbardziej przystępnym cenowo” wśród kabrioletów została ponownie Mazda MX-5, wielokrotnie nagradzana za ekonomię zakupu w plebiscycie Best Cars w latach: 2008, 2011, 2012, 2013 i 2014.

Red Dot Design Award 2015

 

Trzy kolejne Mazdy i trzy kolejne nagrody. Podczas czerwcowej ceremonii japoński producent odbierze statuetki dla nowej Mazdy MX-5, Mazdy CX-3 oraz Mazdy2, które nagrodzono w konkursie wzornictwa przemysłowego i użytkowego – Red Dot Award: Product Design 2015.


Czwarta generacja legendarnego roadstera Mazdy otrzymała najwyższe trofeum „Red Dot: Best of the Best”, które w tegorocznej edycji konkursu przyznano zaledwie 1,6% ze wszystkich zgłoszonych produktów. Jednocześnie, pierwszy crossover Mazdy - model CX-3, doceniono za niepowtarzalną jakość projektu, a nowa Mazda2 została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym „Honourable Mention”. Jury konkursu Red Dot oceniało zgłoszone produkty w oparciu o szereg kryteriów, takich jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia czy przyjazność środowisku naturalnemu.

Złota Kierownica 2014

 

Mazda2 otrzymała europejską i polską nagrodę Złota Kierownica 2014 w kategorii „auta małe”. Złota Kierownica, przyznawana co roku w drodze głosowania czytelników, jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych w Europie. Nowa Mazda2 została wybrana spośród dziesięciu modeli, a zagłosowało na nią ponad 300 000 osób z 25 krajów europejskich – czytelników Bild am SonntagAuto Bild oraz edycji krajowych – w tym polskiego Auto Świata.

Auto Lider 2014

 

Czytelnicy miesięcznika "Auto Moto", tygodnika "Motor" i strony internetowej Magazynauto.pl w 13. edycji plebiscytu Auto Lider oddali blisko 80 tys. głosów - w kategorii samochody małe - nagradzając Mazdę2. Mazda3 również stanęła na podium, zajmując 3. miejsce w kategorii kompaktów.

World Car of the Year 2014

Mazda3 na podium

 

W konkursie o tytuł „Światowy Samochód Roku 2014” Mazda3 była jedynym modelem nie reprezentującym producentów niemieckich wśród grupy finalistów. Jej rywalami, wybranymi spośród 24 kandydatów, były Audi A3 oraz BMW Serii 4.

 

Zajęcie trzeciego miejsca we wspomnianym konkursie jest jednym z największych dotychczasowych sukcesów Mazdy3, która, od swojego debiutu w 2003 r., zdobyła już ponad 150 nagród i w styczniu osiągnęła łączną wielkość produkcji wynoszącą ponad 4 miliony egzemplarzy. Dodatkowo, potwierdziłoby to słuszność wyboru niekonwencjonalnego kierunku, w którym podążają modele nowej generacji marki.

Red Dot Design Award 2014

 

Kolejny konkurs i kolejna prestiżowa nagroda dla nowej Mazdy3. Hatchback Mazdy zdobył właśnie tegoroczną nagrodę „Red Dot” za wzornictwo. Wyróżnienie stylizacji Mazdy3 jest kolejnym dowodem atrakcyjności wielokrotnie nagradzanego motywu KODO - Dusza Ruchu. Czynniki, które zaważyły na decyzji jury konkursu „Red Dot”, złożonego z czterdziestu niezależnych znawców wzornictwa, to zachwycająca stylizacja, wyjątkowa funkcjonalność i ergonomia Mazdy3.

Best Cars 2014

W 2014 roku odbyła się jubileuszowa, 20. edycja plebiscytu Best Cars organizowanego corocznie w 12 krajach europejskich, w tym w Polsce. O głosy rywalizowały 384 samochody, w 10 kategoriach. Mazda6 zajęła w Polsce 1. miejsce wśród aut klasy średniej, pokonując BMW 3 i BMW 4 Coupe. Zwyciężyła również w czeskiej i węgierskiej edycji Best Cars 2014.

The Best Car 2013

The Best Car 2013 to kolejna odsłona plebiscytu przeprowadzonego wśród 15 milionów użytkowników portalu Onet, którzy wybierali najlepsze samochody roku 2013. Tytuł "The Best Car 2013" został przyznany dla Mazdy6, która zdobyła najwięcej głosów w swojej kategorii, bo aż 47%. Japoński model zwyciężył także w kategorii "Designerskie" wyprzedzając Citroena C4 Picasso (23% głosów), Mercedesa CLA (11,8% głosów), Lexusa IS (9,6% głosów), Renault Clio Grandtour (8,5% głosów).

Plebiscyt The Best Car to już trzecia odsłona tego konkursu, w którym ocenie internautów zostało poddanych 30 modeli w sześciu kategoriach tematycznych: Miasto, Rodzina, Przygoda, Moc i prędkość, Designerskie i Biznesmen. Każdy mógł oddać głos na jeden samochód w każdej z powyższych sześciu kategorii.

Red Dot Design Award 2013

 

Zupełnie nowa Mazda6 porusza Cię nawet, gdy nie jedzie. To już oficjalna wiadomość: 37 ekspertów w dziedzinie designu przyznało Maździe6 prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii produktu 2013 roku. Połączenie ruchu, napięcia i harmonijnej gracji czyni ją uosobieniem koncepcji projektowej KODO – Dusza ruchu.

Przeczytaj więcej

Auto Lider 2013

 

W roku 2013 odbyła się kolejna edycja plebiscytu Auto Lider. Ponad 160 tysięcy czytelników miesięcznika "Auto Moto" i tygodnika "Motor" oddało głosy na swoich faworytów w trzynastu kategoriach: m.in. auta kompaktowe, w których zwyciężyła Mazda3 oraz auto klasy średniej – zwycięzcą została Mazda6. Dodatkowo, Mazda3 zdobyła 3 miejsce w kategorii „premiera motoryzacyjna”, a Mazda CX-5 w kategorii „Mały SUV i crossover”.

Złota kierownica 2013

W 2013 roku Mazda zdobyła aż dwie nagrody w plebiscycie Złotej Kierownicy: najnowszy model w gamie Mazdy, Mazda3, zwyciężyła w kategorii „Auta małe i kompaktowe”, a Mazda6 w kategorii „Klasa średnia”.

Best Cars 2013

W 19. edycji plebiscytu na „Najlepsze Samochody Roku” czytelnicy magazynu „Auto Motor i Sport” wybrali swoich faworytów spośród 373 modeli dostępnych w sprzedaży w Polsce i w Europie. Wyłonili w sumie 30 zwycięskich aut – po trzy w każdej z 10 klas. Mazda6 zajęła 2. miejsce wśród aut klasy średniej, plasując się tuż za BMW 3 i przed Audi A5. Czytelnicy docenili Mazdę6 za emocjonujący design KODO - Dusza Ruchu i innowacyjne technologie SKYACTIV, które wyznaczają nowy kierunek w motoryzacji.

Mazda6 na podium plebiscytu Best Cars 2013! W 19. edycji plebiscytu na „Najlepsze Samochody Roku” czytelnicy magazynu „Auto Motor i Sport” wybrali swoich faworytów spośród 373 modeli dostępnych w sprzedaży w Polsce i w Europie. Wyłonili w sumie 30 zwycięskich aut – po trzy w każdej z 10 klas.

Mazda6 zajęła 2. miejsce wśród aut klasy średniej, plasując się tuż za BMW 3 i przed Audi A5. Czytelnicy docenili Mazdę6 za emocjonujący design KODO: Dusza Ruchu i innowacyjne technologie SKYACTIV, które wyznaczają nowy kierunek w motoryzacji.

 

Auto Bild Design Award 2013

Nagroda dla najładniejszego samochodu kategorii aut „średniej i dużej wielkości” przyznana Maździe6 na podstawie plebiscytu przeprowadzonego wśród czytelników Magazynu Auto Bild. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział ok. 200 tys. czytelników magazynu z piętnastu krajów Europy.

Nagroda Magazynu Top Gear 2013

 

Na miano Kompaktu Roku 2013 według Magazynu Top Gear zasłużyła Mazda3. Popularna "trójka" ujęła redakcję przede wszystkim swoją niezawodnością oraz oszczędnością silnika.

Car of the Year 2012-2013

W roku 2013 po raz pięćdziesiąty europejscy dziennikarze motoryzacyjni wybrali najlepszy samochód roku. Nagrodę przyznano Maździe CX-5. Wyboru spośród 8 aut, które dostały się do ścisłego finału konkursu, dokonało 58 redaktorów z 22 krajów Starego Kontynentu.

Auto Lider 2012

 

W roku 2012, podczas 11. edycji konkursu Auto Lider czytelnicy wybrali Mazdę CX-5 zwycięzcą w kategorii mały SUV i crossover, natomiast Mazdę6 zwycięzcą wśród aut klasy średniej. Ponadto, Mazda5 zajęła 3. miejsce w kategorii van.