Drive Together

SAMOCHÓD I KIEROWCA W DOSKONAŁEJ HARMONII

Kiedy prowadzisz Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca są w doskonałej harmonii. Jak koń i jeździec. Tę filozofię nazywamy „Jinba Ittai”. Wierzymy, że gdy samochód i kierowca stanowią jedność, prowadzenie staje się czystą przyjemnością. Podążamy własną drogą, ponieważ nasze samochody służą do czegoś więcej, niż przemieszczanie się z punktu A do B. Jinba Ittai. Czysta, intuicyjna relacja, tworząca więź, której nie da się opisać słowami. Razem jesteśmy silniejsi. Nigdy nie jedziemy sami. Drive Together.

KOŃ I JEŹDZIEC

Korzeni „Jinba Ittai”, czyli jedności jeźdźca z koniem należy szukać w dawnym rytuale Yabusame. Jego istotą była idealna harmonia łucznika z koniem, bowiem tylko ona umożliwiała trafienie do celu w czasie galopu. Podczas próby jeździec w rękach dzierżył łuk i jednocześnie kolanami sterował swoim wierzchowcem.

JINBA ITTAI: JEDNOŚĆ Z SAMOCHODEM

Ciągłe wysiłki inżynierów Mazdy umożliwiły opracowanie technologii, które pozwoliły zrealizować założenia filozofii Jinba Ittai.

JINBA ITTAI: JEDNOŚĆ Z SAMOCHODEM

W języku Mazdy, Jinba-Ittai oznacza harmonijne połączenie i skuteczną komunikację kierowcy z samochodem. Przy pomocy kierownicy, pedałów i lewarka zmiany biegów, kierowca wydaje polecenia, które samochód ma precyzyjnie wypełniać, jednocześnie komunikując się z prowadzącym i dostarczając mu nieustannie najważniejszych informacji dotyczących jazdy. Stworzenie poczucia jedności wymaga perfekcyjnej równowagi. Odpowiednie rozmieszczenie elementów, precyzja prowadzenia, wyważenie podwozia – tworząc nasze samochody nie pomijamy niczego. Na przykład położenie dźwigni skrzyni biegów – to, czy zostanie umieszczona z przodu, czy też przesunięta do tyłu określa, które mięśnie będą pracować podczas zmiany przełożeń. Poświęciliśmy niezliczone godziny na dopracowywanie wszystkich elementów tak, aby stworzyć ideał. Doskonałą więź między samochodem, a kierowcą.

TAKAO KIJIMA TAKAO KIJIMA

TAKAO KIJIMA

Były kierownik programu MX-5 – Mazda Japan

„NAJWAŻNIEJSZA DLA NAS ZAWSZE JEST PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY – RADOŚĆ Z POSŁUSZEŃSTWA SAMOCHODU WOBEC KIEROWCY.”

Główne osiągnięcia:

Rozwój modelu Mazda 787B (prowadzenie i stabilność)

Kierownik programu RX-7 trzeciej generacji

Kierownik programu MX-5 trzeciej generacji.

FILOZOFIA SKONCENTROWANA NA CZŁOWIEKU

Sama technologia nie może stworzyć jedności samochodu z człowiekiem, chyba że powstaje z myślą o kierowcy. To dlatego wkładamy całą swoją wiedzę w obszary wzmacniające tę więź. Dla nas filozofia Jinba Ittai zaczyna się od projektowania pozycji podczas jazdy, z umieszczeniem człowieka w centrum uwagi, a kończy się na każdym otaczającym kierowcę elemencie pojazdu. 

DESIGN KODO

Dążąc do prostoty tworzymy piękno. Muskularne nadwozie i mocny kręgosłup. Elegancka sylwetka zdradzająca ukryty charakter. Wygląd, który emanuje wdziękiem i wyrafinowaniem, mogący w jednej chwili rzucić na kolana. Oto filozofia KODO.

SZTUKA PROJEKTOWANIA

Prowadząc Mazdę, czujesz potężną więź łączącą Cię z samochodem. Samochód staje się czymś więcej niż maszyną — każda Mazda jest tworzona ręką artysty. Kształtując model pojazdu z gliny, artyści tworzą modele dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dając im osobowość i duszę. Duszę, którą czujesz zawsze, prowadząc Mazdę. Dowiedz się więcej.

DAISUKE UMETSU DAISUKE UMETSU

DAISUKE UMETSU

INŻYNIER DS. ROZWOJU OSIĄGÓW – MAZDA JAPAN

„ROBIMY WSZYSTKO, ABY NASZE SAMOCHODY BYŁY CZYMŚ WIĘCEJ, NIŻ TYLKO ŚRODKIEM TRANSPORTU”.

Główne osiągnięcia:

Analiza ergonomii dla rozwoju „kunsztu wykonania”

Opracowanie rozmieszczenia elementów nowej platformy z napędem na przednią oś (głównie pozycja za kierownicą).

Rozwój „Touitsukan” (wszystkie nowe modele, począwszy od Mazdy5).

TECHNOLOGIA SKYACTIV

Dzięki zaawansowanym, a zarazem niekonwencjonalnie praktycznym innowacjom, Mazda stale rozwija samochód, łącząc radość z jazdy z wyjątkowymi osiągami w dziedzinie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa. Udowadniają to manualna skrzynia biegów, nadwozie, podwozie i silnik wysokoprężny oferujący wysoko precyzyjne przyspieszenie i przyjemne brzmienie. Zobacz, jak Mazda podnosi dynamikę i wydajność na zupełnie nowy poziom. 

HIROTAKA KANAZAWA HIROTAKA KANAZAWA

HIROTAKA KANAZAWA

Dyrektor Zarządzający – MAZDA Japan

„ABY WYPRODUKOWAĆ ŚWIETNY SAMOCHÓD, NALEŻY ZROZUMIEĆ ZWIĄZEK MIĘDZY NIM A KIEROWCĄ”.

Główne osiągnięcia:

Kierownik europejskiego biura badawczo-rozwojowego

Kierownik działu projektowania podwozi

Kierownik działu zarządzania platformami i projektami pojazdów

Dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za rozwój pojazdów

DRIVE TOGETHER

Doświadcz potęgi Jinba Ittai. Poznaj wszystkie modele, znajdź lokalnego dealera lub umów się na jazdę próbną już dziś.