Drive Together

SAMOCHÓD I KIEROWCA W DOSKONAŁEJ HARMONII

Kiedy prowadzisz Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca są w doskonałej harmonii. Jak koń i jeździec. Tę filozofię nazywamy „Jinba Ittai”. Wierzymy, że gdy samochód i kierowca stanowią jedność, prowadzenie staje się czystą przyjemnością. Podążamy własną drogą, ponieważ nasze samochody służą do czegoś więcej, niż przemieszczanie się z punktu A do B. Jinba Ittai. Czysta, intuicyjna relacja, tworząca więź, której nie da się opisać słowami. Razem jesteśmy silniejsi. Nigdy nie jedziemy sami. Drive Together.

KOŃ I JEŹDZIEC

Korzeni „Jinba Ittai”, czyli jedności jeźdźca z koniem należy szukać w dawnym rytuale Yabusame. Jego istotą była idealna harmonia łucznika z koniem, bowiem tylko ona umożliwiała trafienie do celu w czasie galopu. Podczas próby jeździec w rękach dzierżył łuk i jednocześnie kolanami sterował swoim wierzchowcem.

JINBA ITTAI: JEDNOŚĆ Z SAMOCHODEM

Ciągłe wysiłki inżynierów Mazdy umożliwiły opracowanie technologii, które pozwoliły zrealizować założenia filozofii Jinba Ittai.

JINBA ITTAI: JEDNOŚĆ Z SAMOCHODEM

W języku Mazdy, Jinba-Ittai oznacza harmonijne połączenie i skuteczną komunikację kierowcy z samochodem. Przy pomocy kierownicy, pedałów i lewarka zmiany biegów, kierowca wydaje polecenia, które samochód ma precyzyjnie wypełniać, jednocześnie komunikując się z prowadzącym i dostarczając mu nieustannie najważniejszych informacji dotyczących jazdy. Stworzenie poczucia jedności wymaga perfekcyjnej równowagi. Odpowiednie rozmieszczenie elementów, precyzja prowadzenia, wyważenie podwozia – tworząc nasze samochody nie pomijamy niczego. Na przykład położenie dźwigni skrzyni biegów – to, czy zostanie umieszczona z przodu, czy też przesunięta do tyłu określa, które mięśnie będą pracować podczas zmiany przełożeń. Poświęciliśmy niezliczone godziny na dopracowywanie wszystkich elementów tak, aby stworzyć ideał. Doskonałą więź między samochodem, a kierowcą.

TAKAO KIJIMA TAKAO KIJIMA

TAKAO KIJIMA

Były kierownik programu MX-5 – Mazda Japan

„NAJWAŻNIEJSZA DLA NAS ZAWSZE JEST PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY – RADOŚĆ Z POSŁUSZEŃSTWA SAMOCHODU WOBEC KIEROWCY.”

Główne osiągnięcia:

Rozwój modelu Mazda 787B (prowadzenie i stabilność)

Kierownik programu RX-7 trzeciej generacji

Kierownik programu MX-5 trzeciej generacji.

FILOZOFIA SKONCENTROWANA NA CZŁOWIEKU

Sama technologia nie może stworzyć jedności samochodu z człowiekiem, chyba że powstaje z myślą o kierowcy. To dlatego wkładamy całą swoją wiedzę w obszary wzmacniające tę więź. Dla nas filozofia Jinba Ittai zaczyna się od projektowania pozycji podczas jazdy, z umieszczeniem człowieka w centrum uwagi, a kończy się na każdym otaczającym kierowcę elemencie pojazdu. 

DESIGN KODO

Dążąc do prostoty tworzymy piękno. Muskularne nadwozie i mocny kręgosłup. Elegancka sylwetka zdradzająca ukryty charakter. Wygląd, który emanuje wdziękiem i wyrafinowaniem, mogący w jednej chwili rzucić na kolana. Oto filozofia KODO.

SZTUKA PROJEKTOWANIA

Prowadząc Mazdę, czujesz potężną więź łączącą Cię z samochodem. Samochód staje się czymś więcej niż maszyną — każda Mazda jest tworzona ręką artysty. Kształtując model pojazdu z gliny, artyści tworzą modele dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dając im osobowość i duszę. Duszę, którą czujesz zawsze, prowadząc Mazdę. Dowiedz się więcej.

DAISUKE UMETSU DAISUKE UMETSU

DAISUKE UMETSU

INŻYNIER DS. ROZWOJU OSIĄGÓW – MAZDA JAPAN

„ROBIMY WSZYSTKO, ABY NASZE SAMOCHODY BYŁY CZYMŚ WIĘCEJ, NIŻ TYLKO ŚRODKIEM TRANSPORTU”.

Główne osiągnięcia:

Analiza ergonomii dla rozwoju „kunsztu wykonania”

Opracowanie rozmieszczenia elementów nowej platformy z napędem na przednią oś (głównie pozycja za kierownicą).

Rozwój „Touitsukan” (wszystkie nowe modele, począwszy od Mazdy5).

TECHNOLOGIA SKYACTIV

Dzięki zaawansowanym, a zarazem niekonwencjonalnie praktycznym innowacjom, Mazda stale rozwija samochód, łącząc radość z jazdy z wyjątkowymi osiągami w dziedzinie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa. Udowadniają to manualna skrzynia biegów, nadwozie, podwozie i silnik wysokoprężny oferujący wysoko precyzyjne przyspieszenie i przyjemne brzmienie. Zobacz, jak Mazda podnosi dynamikę i wydajność na zupełnie nowy poziom. 

HIROTAKA KANAZAWA HIROTAKA KANAZAWA

HIROTAKA KANAZAWA

Dyrektor Zarządzający – MAZDA Japan

„ABY WYPRODUKOWAĆ ŚWIETNY SAMOCHÓD, NALEŻY ZROZUMIEĆ ZWIĄZEK MIĘDZY NIM A KIEROWCĄ”.

Główne osiągnięcia:

Kierownik europejskiego biura badawczo-rozwojowego

Kierownik działu projektowania podwozi

Kierownik działu zarządzania platformami i projektami pojazdów

Dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za rozwój pojazdów

DRIVE TOGETHER

Doświadcz potęgi Jinba Ittai. Poznaj wszystkie modele, znajdź lokalnego dealera lub umów się na jazdę próbną już dziś.

Ręce, które tchną życie w glinę

Kunszt wykonania

Ręce, które tchną życie w glinę

Czytaj dalej

Technologia

Maksymalna wydajność i osiągi bez kompromisów

Dowiedz się więcej
Stwórz swoją Mazdę

Konfigurator

Stwórz swoją Mazdę

Dowiedz się więcej
Obudź w sobie kierowcę

Mazda MX-5 RF

Obudź w sobie kierowcę

Dowiedz się więcej