Mazda3

Slow driving, czyli jazda dla przyjemności

lipca 24, 2015
11703 widoków
seats

Przełamująca konwencje premiera Mazdy CX-3 na polskich drogach.

#Pięknedrogi.pl to projekt filmowy, który ma na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras, pokonanych najnowszym modelem Mazdy: CX-3. Opiera się on na filozofii slow drivingu (jazdy bez konkretnego celu, dla przyjemności), który staje się popularnym trendem w podróżowaniu, także w Polsce.

Mazda CX-3 zostanie zaprezentowana w niestandardowy sposób – jako ambasador podróży, samochód, który pozwala w pełni cieszyć się jazdą. Najnowszy crossover Mazdy, zaprojektowany zgodnie z motywem stylizacji KODO - Dusza Ruchu i wykorzystujący pełną paletę rozwiązań technicznych SKYACTIV będzie głównym aktorem filmu #pięknedrogi.pl

 

Życie w stylu slow

slow drivingZmęczenie zbyt szybkim tempem życia spowodowało, że trend slow zaczął gromadzić coraz więcej zwolenników na świecie. W Polsce ta idea przyjęła się równie dobrze i dynamicznie się rozwija, obejmując kolejne aspekty naszego codziennego funkcjonowania – od jedzenia, przez zakupy, aż po podróżowanie.

U podstaw inicjatyw slow stoi poczucie, że przez pośpiech tracimy każdego dnia to, co najważniejsze – zdrowie, relacje z bliskimi, możliwość pełnego przeżywania ważnych chwil. Idea slow life jest atrakcyjna dla coraz większej części społeczeństwa właśnie dlatego, iż koncentruje się na rzeczach, do których tęsknimy na co dzień. Ponownie ważnym w życiu staje się zachowanie zdrowego balansu między pracą a życiem rodzinny, znalezienie czasu na odpoczyne oraz bliskość z naturą, czy wreszcie - zadbanie o sobie, zarówno poprzez to, co jemy, ile kupujemy oraz w jaki sposób spędzamy wolny czas.

 

Slow driving, czyli przyjemność z jazdy

W całym nurcie slow pojawia się wiele gałęzi, które skupiają się na konkretnych obszarach życia. Jednym z trendów jest podróżowanie w stylu slow. Taka podróż tym różni się od zwykłej, że nie ma w niej z góry określonego celu i precyzyjnie zaplanowanej trasy. Nie ma wykazu miejsc i zabytków, które trzeba zobaczyć, odhaczając je kolejno z przygotowanej wcześniej listy. Jest zatem więcej miejsca na spontaniczność i odkrywanie nowych, nieprzetartych szlaków. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się slow driving, czyli jazda dla przyjemności, a nie tylko przemieszczanie się z punktu A do B.

slow driving

W przypadku slow drivingu jazda jest celem samym w sobie. Pasjonaci tej filozofii często wybierają trasy widokowe, by móc podziwiać pejzaże i cieszyć się bliskością natury. Nie spieszą się – gdy tylko zechcą, mogą się zatrzymać, podziwiać piękno przyrody, zjeść coś w miejscowej restauracji czy poznać bliżej lokalny koloryt miejsca, przez które właśnie przejeżdżają.

 

Weekendowe wyjazdy

Slow driving może być świetnym pomysłem na spędzenie inspirującego weekendowego wyjazdu, dającego możliwość odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland. – Tym bardziej, że w Polsce jest naprawdę wiele miejsc czekających na odkrycie, wartych odwiedzenia, które nie znajdują się na standardowych szlakach turystycznych – dodaje.

 

Piękne drogi w Polsce

Z filozofii slow drivingu narodził się pomysł stworzenia projektu filmowego pod nazwą #pięknedrogi.pl. Ekipa, składająca się z pasjonatów życia slow, wyruszyła w Polskę w poszukiwaniu dziewięciu najpiękniejszych dróg, które będą filmowane głównie z dronów. – Efektem końcowym będzie krótki film, który pomoże nam pokazać polskie drogi w pozytywnym kontekście oraz uświadomić, że nasz kraj jest bogaty w piękne widokowe trasy, które warto przejechać – tłumaczy Magda Węglewska. – Oprócz tego chcemy zachęcić do czerpania przyjemności z jazdy i wypróbowania slow drivingu.

Planowany jest również plebiscyt dla Internautów na wybór dziesiątej drogi. Do 31 sierpnia na stronie www.pieknedrogi.pl można zgłaszać swoje propozycje. Spośród nadesłanych pomysłów, jury wybierze jedną trasę, która zostanie sfilmowana i znajdzie się w końcowym materiale. Dodatkowo, osoba, która nadeśle zwycięską propozycję, otrzyma nagrodę w postaci drona.

Jury będzie zwracać szczególną uwagę na atrakcyjność zaproponowanej drogi - przede wszystkim na widoki czy ciekawy przebieg zgłoszonej trasy.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 18197 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 16616 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 15567 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 15464 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...