Mazda3

Europejska premiera nowej CX‑5

lutego 03, 2017
4819 widoków
seats


  • Europejska premiera nowej CX‑5 — następcy najlepiej sprzedającego się modelu Mazdy w regionie
  • Najnowsze wersje Mazdy CX‑3 i Mazdy2

87. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie będzie miejscem europejskiego debiutu zupełnie nowej Mazdy CX‑5 oraz Mazdy CX‑3 i Mazdy2 w zmodernizowanych wersjach na rok modelowy 2017.

 Sześć lat po zaprezentowaniu w Genewie koncepcyjnej Mazdy MINAGI, zapowiadającej Mazdę CX‑5 oraz całą serię fascynujących i cieszących się uznaniem nowych modeli, przyszedł czas na nową generację najpopularniejszego kompaktowego SUV-a Mazdy w Europie. Nowa generacja CX‑5, dłuższa i niższa od dotychczasowego modelu, przyciąga wzrok nowym ekskluzywnym kolorem nadwozia — czerwienią Soul Red Crystal, wyróżniającą się niezwykłą głębią i intensywnością.

W samochodzie zaprojektowanym zgodnie z filozofią Mazdy, w której poczucie jedności kierowcy z autem jest najważniejsze, czynnik Jinba-Ittai wznosi się na kolejny poziom. Przykładem tego stylu jest solidna i dopracowana kabina, emanująca przyjazną siłą minimalistycznego wzornictwa. Poprawę komfortu uzyskano między innymi poprzez zastosowanie specjalnej konstrukcji foteli zapobiegającej zmęczeniu oraz ograniczenie hałasu i wibracji w kabinie dzięki dodatkowej izolacji i skorygowanym nastawom zawieszenia. Z kolei system G-Vectoring Control (GVC) nie tylko podnosi komfort jazdy, ale także poprawia właściwości jezdne i bezpieczeństwo. Kierowca ma też do dyspozycji ulepszone wyświetlacze, w tym wyświetlacz Head-up na szybie czołowej* — jeden z pierwszych w tej klasie pojazdów.

 Takie wyposażenie odzwierciedla entuzjazm Mazdy dla jazdy samochodem oraz głęboką więź marki ze swoimi produktami, czego wyrazem jest nowa kampania promocyjna Drive Together. Podejście to da się zauważyć także w przypadku najnowszych wersji Mazd z segmentu B. Mazda CX‑3 i Mazda 2 z roku modelowego 2017 są standardowo wyposażone w system GVC oraz udoskonaloną technologię aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE, obejmującą system adaptacyjnych świateł diodowych (ALH)*. Atrakcyjność każdego z tych modeli podnosi skoncentrowane na potrzebach kierowcy wnętrze, z przeprojektowaną kierownicą i udoskonalonymi wyświetlaczami (w tym kolorowym wyświetlaczem Head-up), charakteryzujące się lepszym wyciszeniem i zapewniające wyższy komfort jazdy. Mazda CX‑3 i Mazda2 z roku modelowego 2017 będą oferowane w Europie od wiosny, a nowa CX‑5 pojawi się na początku lata.

 Konferencja prasowa Mazdy odbędzie się 7 marca (pierwszy z dwóch dni prasowych) na stoisku nr 5150 w hali 5 centrum targowego Palexpo. Salon Motoryzacyjny Genewa 2017 będzie otwarty dla publiczności w dniach 9–19 marca.

* Dostępność zależy od wersji wyposażenia i rynku

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23018 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20088 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17435 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17429 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...