Mazda3

Mazda RX-VISION najpiękniejszym modelem koncepcyjnym

stycznia 27, 2016
10123 widoków
seats

 

  • Nowy sportowy samochód koncepcyjny Mazdy zdobył główną nagrodę francuskiego Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego (Festival Automobile International)
  • Mazda RX-VISION będzie prezentowana na wystawie w kompleksie Hôtel National des Invalides w Paryżu do 31 stycznia

Mazda RX-VISION, emocjonujący model napędzany silnikiem rotorowym, otrzymała nagrodę 31. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku”. We wtorek wieczorem nagrodę odebrali: Ikuo Maeda - główny projektant Mazdy, Kevin Rice - dyrektor ds. designu w Europie, Julien Montousse - dyrektor ds. designu w Ameryce Północnej oraz Norihito Iwao - projektant Mazdy.

logoTo kolejne wyróżnienie dla globalnego działu projektowego Mazdy, który we wrześniu odebrał trzy nagrody w konkursie Automotive Brand Contest 2015, w tym prestiżową nagrodę „Zespół Roku”. Mazda RX-VISION została nominowana do nagrody razem z Bentleyem Exp10 Speed 6, Peugeotem Fractal oraz Porsche Mission E, finalnie stając na podium wraz z tym ostatnim. Zaprezentowana premierowo na salonie Tokyo Motor Show 2015 w listopadzie, RX-VISION jest przykładem ducha rywalizacji Mazdy. Ten najnowszy model koncepcyjny jest ekspresyjnym wyrazem  koncepcji stylistycznej „KODO – Dusza Ruchu”. Gładko przechodzące linie podkreślają sportowy charakter, przy jednoczesnym składaniu hołdu bogatemu dziedzictwu Mazdy w produkcji samochodów z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś. W istocie: kompaktowy układ napędowy z silnikiem Wankla pozwala na znaczne obniżenie pokrywy silnika. Fani marki z pewnością chcieliby, aby to dzieło trafiło do produkcji.

rx vision

RX-VISION będzie prezentowana na wystawie samochodów koncepcyjnych Festival Automobile International w Paryżu w kompleksie Hôtel National des Invalides do 31 stycznia. Nagroda za koncepcję trafia do samochodu, który najlepiej uosabia kreatywność i nowe trendy. Jest to jedna z czterech głównych nagród w tej corocznej imprezie, a zwycięzcy wybierani są przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów ze świata sportów motorowych, architektury, mody i designu.

Mazda RX-VISION - wybrane dane techniczne

Liczba miejsc

2

Całkowita długość × szerokość × wysokość (w mm)

4389 × 1925 × 1160

Rozstaw osi (w mm)

2700

Silnik

SKYACTIV-R

Układ napędu

Silnik z przodu, napęd na tylne koła

Rozmiar opon (przód / tył)

245/40 R20 / 285/35 R20

Rozmiar felg (przód / tył)

20 × 9,5J / 20 × 11J


Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 19267 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 17129 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 15931 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 15873 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...