Mazda3

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016
23211 widoków
seats

 

  • Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie nagrody
  • Model MX-5 zdobył ponad 30 nagród, w tym tytuł „Samochód Roku w Japonii 2015–2016” oraz „Samochód Roku Wielkiej Brytanii 2016” (UKCOTY)

Mazda MX-5 czwartej generacji zdobyła tytuł "World Car of the Year" (WCOTY, Światowy samochód roku) oraz "World Car Design of the Year" (Światowy design samochodu) w edycji 2016 r. Jest to druga Mazda, która zdobyła tytuł WCOTY (poprzednio była to Mazda2 w 2008 r.), a zarazem pierwszy model w historii, który zdobył obydwie nagrody.

Konkurs World Car of the Year ustanowiła w 2004 r. międzynarodowa grupa dziennikarzy motoryzacyjnych. W tym roku jury składało się z 73 dziennikarzy z 23 różnych krajów. 24 marca podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono zwycięstwo modelu MX-5, który pokonał takich finalistów jak Audi A4 Sedan/Avant oraz Mercedes-Benz GLC. Wśród finalistów konkursu World Car Design of the Year znalazły się też Jaguar XE oraz Mazda CX-3.

To niesamowity zaszczyt — Mazda MX-5 zdobyła tytuł World Car of the Year oraz World Car Design of the Year” — powiedział Masahiro Moro, prezes i dyrektor wykonawczy Mazda North American Operations oraz dyrektor zarządzający Mazda Motor Corporation. „Nasz legendarny roadster MX-5 zbliża się do liczby miliona wyprodukowanych egzemplarzy. Ta nagroda jest więc dowodem na to, że ten model wciąż jest młody, dynamiczny i daje ogromną frajdę z jazdy. Jest też dowodem na to, że każda Mazda wygląda tak niesamowicie, jak jeździ i jeździ tak niesamowicie, jak wygląda”.

Przyjmuję tę nagrodę w imieniu marki, reprezentując każdego pracownika Mazdy, jej partnerów i klientów na całym świecie, którzy kiedykolwiek czuli radość z jazdy prawdziwym roadsterem”.

Ikuo Maeda, dyrektor wykonawczy oraz dyrektor generalny działu projektowego Mazdy, powiedział: „Jestem bardzo dumny, przyjmując nagrodę, która stanowi dowód na to, że nasze projekty przemawiają do ludzi na całym świecie. Nasze wzornictwo nowej generacji zostało opracowane w duchu ożywiającej samochody filozofii projektowej KODO — Dusza ruchu. Nieustannie doskonalimy piękno form. Mazda to dumna japońska marka. Posuwając się naprzód w swych działaniach, dążymy do dalszego doskonalenia naszych projektów”.

MX-5 czwartej generacji jest szóstym modelem gamy nowej generacji samochodów marki, oferującym pełny zakres technologii SKYACTIV oraz wzornictwa KODO — Dusza ruchu. Model, który trafił do sprzedaży na całym świecie w 2015 r., spotkał się z przychylnością klientów dzięki znacznie zredukowanej masie własnej, projektowi stworzonemu z myślą o użytkowniku oraz unikatowej więzi „Jinba-ittai”, dającej radość z jazdy.

MX-5 zdobyła dotąd ponad 30 nagród, w tym tytuł „Samochód Roku w Japonii 2015–2016” oraz „Samochód Roku Wielkiej Brytanii 2016” (UKCOTY). Premiera wersji ze składanym, sztywnym dachem — Mazda MX-5 RF — odbyła się na tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23211 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20383 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17530 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17524 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...