Mazda3

10 lat MX-5 Klub Polska

lipca 22, 2013
4179 widoków
seats

Jubileuszowy zlot pasjonatów Mazdy MX-5

W tym roku polski klub miłośników najpopularniejszego roadstera na świecie, Mazdy MX-5, świętuje 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowany został zlot entuzjastów tego modelu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 lipca, na torze w Miedzianej Górze. Mazda Motor Poland jest partnerem tego wydarzenia.

Na zlot zgłosiło się 150 załóg. Obecność zadeklarowały również załogi z włoskiego klubu miłośników Mazdy MX-5. Szczegółowy program spotkania znajduje się na stronie: www.mx5klubpolska.pl

W trakcie imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki bezpiecznej jazdy oraz wezmą udział w próbach sportowych. Klubowicze, którzy nie mają ochoty na sportowe zmagania będą mogli podziwiać wystawę pamiątek klubowych, odbędzie się też aukcja na rzecz schroniska dla zwierząt w Zgierzu.

Klub zrzesza ponad 3 tysiące fanów motoryzacji, osoby w różnym wieku i z różnych branż, które jeżdżą Mazdami MX-5 - nowymi lub kolekcjonerskimi. Wielu właścicieli pasjonuje się udoskonalaniem swoich aut, czerpiąc przyjemność z procesu projektowania i późniejszych sukcesów sportowych, inni zajmują się renowacją starszych egzemplarzy.

"Łączy nas miłość do Mazdy MX-5 - samochodu kultowego, który świetnie sprawdza się jako samochód turystyczny, dając niesamowitą przyjemność z jazdy bez dachu, oraz jako auto sportowe. Wiele osób podkreśla, że atmosfera panująca w klubie jest wyjątkowa, chętnie biorą udział we wszystkich naszych aktywnościach i dlatego postanowiliśmy wspólnie uczcić nasz jubileusz" - mówi Michał Cybulski, jeden z włodarzy klubu.

Członkowie klubu organizują zloty o charakterze turystycznym, wspólne wyjazdy wakacyjne, spotkania regionalne oraz zawody sportowe. Przez 10 lat odbyło się wiele zlotów i wyjazdów, m.in. do Szwajcarii, Austrii, Włoch, Francji, Chorwacji, Czarnogóry, Rumunii i Hiszpanii.

Mazda MX-5 jest produkowana od 1989 r. i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy w historii (ponad 900 000 egzemplarzy). Zarówno w wersji z miękkim, jak i twardym dachem zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy.

Pierwszy pomysł na ten samochód był tak dobry, że Mazda nigdy nie próbowała go zmienić: samochód miał być niedrogi w zakupie i użytkowaniu, a jego niewielka masa i zasada Jinba Ittai (jedność kierowcy i samochodu) miały zapewnić mu znakomite prowadzenie. Mazda MX-5 ma wygląd klasycznego roadstera, a idealny rozkład masy 50:50 i tylny napęd to gwarancja dynamicznej i ekscytującej jazdy.

Mazda MX-5 zyskała popularność na wszystkich rynkach, na które została wprowadzona, i zachwyciła europejskich entuzjastów samochodów sportowych swoim pewnym zachowaniem na drodze i wyjątkowym charakterem.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23764 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20917 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17790 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17767 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...