Mazda3

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014
20924 widoków
seats

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazdy CX-5

 

Od kilku lat samochody typu SUV cieszą się coraz większą popularnością na rynku europejskim. Łącząc w sobie cechy luksusowych aut osobowych oraz terenówek z wysokim prześwitem, zyskały uznanie tysięcy kierowców. Redakcja tygodnika „Motor” postanowiła porównać aż 12 modeli tych samochodów, poszukując odpowiedzi na pytanie, jakiego SUVa wybrać. Po serii szczegółowych testów przeprowadzonych przez ekspertów, pierwsze miejsce na podium zajęła Mazda CX-5, wyprzedzając takich konkurentów, jak Subaru Forester, Honda CR-V, Toyota RAV-4 czy Mitsubishi Outlander.

 

Mazda CX-5 – dynamiczna i oszczędna

Mazda CX-5 jako najlepszy SUV wyróżnia się przede wszystkim unikalną jednostką napędową. Silnik Skyactiv-D zapewnia dynamiczną jazdę w całym zakresie obrotów, dobrze współpracuje z precyzyjną skrzynią biegów, a jednocześnie jest wyjątkowo oszczędny – średnie spalanie na poziomie 5,8 l/100 km to najlepszy wynik w teście. Pierwsze miejsce w rankingu SUV-ów to również zasługa napędu 4x4, który zdaniem redaktorów „Motoru” działa szybko i sprawnie, pozwalając przy tym na pewne pokonywanie zakrętów. Mazda CX-5 świetnie radzi sobie także z nierównościami terenu, posiadając jeden z największych prześwitów (21 cm) wśród porównywanych aut.

 

Komfort podróżowania

Mazda CX-5 zawdzięcza wygraną również wysokiemu komfortowi jazdy. Test SUV-ów wykazał m.in., że przy prędkości 100 km/h poziom hałasu w kabinie CX-5 jest niższy niż u konkurentów, a ergonomiczna deska rozdzielcza pozbawiona zbędnych elementów pozwala na intuicyjną obsługę systemu multimedialnego. Wnętrze auta jest przy tym komfortowe i przestronne, zapewniając pasażerom wygodę w czasie pokonywania długich tras. Redaktorzy tygodnika „Motor” zauważyli też, że testowana wersja SkyMotion oferuje układ zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach, natomiast w droższej wersji SkyEnergy Mazda zapewnia szeroki wybór systemów wsparcia kierowcy.

Bezapelacyjne zwycięstwo Mazdy CX-5 w porównaniu SUV-ów to kolejny dowód na to, że modele wyposażone w rozwiązania technologiczne Skyactiv nie mają sobie równych. Połączenie komfortowego wnętrza, dynamicznego i oszczędnego silnika oraz pewności prowadzenia sprawia, że CX-5 to najlepszy SUV, zapewniający wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23770 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20924 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17790 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17771 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...