Mazda3

Mazda CX-5 zdobywa 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP

września 07, 2017
7845 widoków
seats

Nowy SUV Mazdy, model CX 5, jednym z najbezpieczniejszych rodzinnych samochodów według Euro NCAP.


Nowa Mazda CX 5, która została niedawno wprowadzona do sprzedaży w Polsce, uzyskała najwyższą notę pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez niezależną organizację Euro NCAP. 


O doskonałym rezultacie przesądziły zarówno rygorystyczne testy zderzeniowe, jak i ocena zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, które należą do standardowego wyposażenia nowego modelu. 


„Bezpieczeństwo ludzi, którzy jeżdżą naszym samochodami oraz osób w ich otoczeniu jest dla nas bardzo ważne. Znajduje to odzwierciedlenie w znakomitej ocenie, aż pięciu gwiazdek przyznanej przez Euro NCAP. Zdobycie tak wysokiej noty było możliwe dzięki poszerzonej gamie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wpisujących się w naszą filozofię proaktywnego bezpieczeństwa”, powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe.


Pięciogwiazdkowy wynik to dowód wytężonej pracy projektantów i konstruktorów Mazdy CX-5. Najwyższa nota Euro NCAP potwierdza, że kierowcy kompaktowych SUV ów mogą zarówno korzystać z ponadprzeciętnej ochrony, dzięki filozofii proaktywnego bezpieczeństwa Mazdy, jak i cieszyć się inspirującą stylistyką KODO — Dusza Ruchu.


Do uzyskania doskonałego rezultatu przyczynił się też system Advanced Smart City Brake Support, który wchodzi w skład wyposażenia nowej Mazdy CX 5. To rozwiązanie jest rodzajem autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. System aktywnie pomaga kierowcy w uniknięciu kolizji lub przynajmniej zmniejsza prędkość, przy której dochodzi do zderzenia, a tym samym ogranicza skalę urazów. Technologia wykorzystuje kamerę, skierowaną na drogę przed pojazdem i działa przy prędkości od 4 do 80 km/h. Jej zadaniem jest automatyczne zatrzymanie samochodu lub zmniejszenie prędkości w przypadku zagrożenia kolizją z innym pojazdem lub pieszym, który został zarejestrowany przez kamerę.


Nowa Mazda CX-5 to SUV zaprojektowany w duchu koncepcji Jinba-Ittai, która przekłada się na jedność kierowcy z samochodem. Do wywołania pełnej satysfakcji z jazdy przyczynia się sztywniejsza konstrukcja nadwozia, udoskonalony układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce oraz innowacyjny komputerowo sterowany system G-Vectoring Control, który poprawia stabilność nadwozia i właściwości jezdne.


Od debiutu w 2011 r. do dziś Mazda sprzedała ponad 1,5 miliona egzemplarzy CX 5. Na model ten przypada obecnie około 25% globalnej sprzedaży Mazdy. 

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23018 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20089 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17435 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17429 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...