Mazda3

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014
17790 widoków
seats

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat” opublikowała wyniki długodystansowego testu Mazdy6. Po przejechaniu blisko 40 tys. km modelem w wersji Skyactiv-G 2.0 165 KM, eksperci stwierdzili, że auto świetnie sprawdza się w roli towarzysza długich podróży, przede wszystkim dzięki niskiemu zużyciu paliwa, dobrym osiągom, przestronnemu wnętrzu oraz małej awaryjności.

Gwarancja wygodnej i oszczędnej jazdy

Zdaniem redaktorów „Auto Świata” Mazda6 to samochód dopracowany z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu w kwestii eksploatacji jest wręcz bezkonkurencyjny. „Auto jest przestronne, funkcjonalne, ładnie zaprojektowane oraz wykończone” – podkreślają specjaliści, dodając również, że do licznych plusów „szóstki” należy dodać także jej sprężyste zawieszenie, które „bardzo korzystnie wpływa na pewność prowadzenia”. Po raz kolejny pochwały zebrał także wolnossący, benzynowy silnik Mazdy, który w porównaniu z jednostkami wysokoprężnymi zapewnia nie tylko komfort w postaci szybkiego nagrzewania się wnętrza w okresie zimowym, ale także bardzo oszczędną jazdę (średnie spalanie na dystansie 38 tys. km wyniosło 8 l/100 km). Na niskie zużycie paliwa duży wpływ ma ponadto system start-stop, który podczas testu łącznie wyłączał silnik na 42 godziny, co zdaniem ekspertów pozwoliło zaoszczędzić aż ok. 30 litrów benzyny, a więc połowę baku.

Japońska niezawodność

Po pokonaniu przez „szóstkę” dystansu 20 tys. km przegląd, jak stwierdzili redaktorzy tygodnika, „okazał się dla naszej bohaterki łaskawy” – nie stwierdzono większych usterek, a uwagę ekspertów zwróciły dobre zabezpieczenia antykorozyjne profili zamkniętych nadwozia. Testy z wykorzystaniem wziernika dowiodły, że „ powierzchnie są równomiernie pomalowane, wszystko dobrze wygląda i pozwala przypuszczać, że za kilka lat będzie tak samo”. Ślady rdzy nie pojawiły się także na wahaczach, sprężynach i śrubach zawieszenia, natomiast stan motoru oraz skrzyni biegów po zakończeniu testów specjaliści określili jako „fabryczny”.

Bez wątpienia poddana długodystansowemu testowi Mazda6 stanęła na wysokości zadania, dzięki czemu zyskała sobie w opinii redakcji „Auto Świata” miano „jednego z najciekawszych modeli klasy średniej”. Za najmocniejsze elementy „szóstki”, redaktorzy uznali oszczędny silnik o wysokim stopniu sprężenia, bogate wyposażenie, a także wygodne, obszerne wnętrze oraz dobre właściwości jezdne.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23764 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20916 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17790 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17767 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...