Mazda3

Mazda3 w teście długodystansowym "Auto Bild"

października 17, 2011
3437 widoków
seats

Mazda3 kończy test na dystansie 100 000 km ze świetnym wynikiem!

Mazda po raz kolejny odniosła sukces w teście długodystansowym magazynu "Auto Bild". Po modelach Mazda6 i Mazda5, teraz model Mazda3 ze świetnym wynikiem zaliczył test na dystansie 100 000 km. To kolejny dowód na najwyższą jakość, niezawodność i trwałość samochodów Mazda.

Kompaktowy bestseller Mazdy miał tylko jedną, nieistotną usterkę po długim, trwającym dwa lata teście - uszkodzoną spinkę z tworzywa sztucznego do półki w bagażniku. Oznacza to, że Mazda3 uzyskała najlepszy wynik i jest teraz trzecim modelem marki, który znalazł się wśród pierwszej trójki rankingu najlepszych samochodów w trudnym teście magazynu Auto Bild - tego nie osiągnął żaden inny producent samochodów w historii. Wyniki modelu Mazda3 zapewniły jej także drugie miejsce wśród modeli kompaktowych. "Mazda to właściwy wybór dla osób szukających samochodu, o który nie trzeba się martwić", podsumowali dziennikarze Auto Bild. I dodali: "Legendarna japońska niezawodność ma się bardzo dobrze." Wyniki testu modelu Mazda3 zostały opublikowane w najnowszym niemieckojęzycznym wydaniu magazynu Auto Bild.

Obecna wersja to druga generacja modelu Mazda3, wprowadzona na rynek w 2009 roku. Wersja po liftingu z udoskonaloną technologią i designem pojawi się w salonach w całej Europie w październiku. Odnowiona Mazda3 jest jeszcze prostsza w użytkowaniu i bardziej wyrazista, dzięki nowo zaprojektowanemu przodowi oraz nowym materiałom i kolorom wnętrza o jeszcze wyższej jakości. Inżynierom udało się podwyższyć komfort jazdy dzięki dalszemu obniżeniu poziomu hałasu w kabinie.

Długa lista wyposażenia samochodu została wzbogacona m.in. o wskaźnik zmiany biegu, zapewniający wyjątkowo oszczędną jazdę, i niedrogi system nawigacji z dotykowym ekranem o przekątnej 5,8 cala wykorzystujący technologię firmy TomTom® (w zależności od rynku). Odnowiona Mazda3 zapewnia szeroką gamę rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa aktywnego i biernego, podobnie jakw obecnej wersji - w tym system monitoringu tyłu pojazdu (RVM), ułatwiający bezpieczną zmianę pasa ruchu, który zdobył nagrodę Euro-NCAP Advanced na tegorocznych targach samochodowych we Frankfurcie.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23211 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20383 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17530 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17524 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...