Mazda3

Mazda3 skazana na sukces – wyniki testu tygodnika „MOTOR”

grudnia 20, 2013
13243 widoków
seats

Redaktorzy tygodnika „MOTOR” w numerze 48/2013 przedstawili wyniki swoich testów, jakim poddali nową Mazdę3 (SkyActiv-G 120 KM 6AT SkyEnergy), będącą kolejnym modelem producenta z Hiroszimy, w którym wykorzystano rozwiązania SkyActiv. To właśnie ta technologia została uznana przez dziennikarzy magazynu za „klucz do sukcesu” wszystkich najnowszych modeli Mazdy, a więc nie tylko „trójki”, ale także „szóstki” oraz CX-5, które wcześniej zdobyły uznanie w oczach ekspertów i kierowców. Co dokładnie sprawia, że testowany kompakt będzie zdaniem redakcji cieszył się ogromną popularnością?

 

„Kompaktowa Mazda wykazuje się wręcz świetnymi osiągami”

Jak zauważają specjaliści magazynu „Motor”, wspomniana już technologia SkyActiv „w największym skrócie stawia na lekkość konstrukcji, bezpieczeństwo i wydajność”, a przede wszystkim przeciwstawia się wszechobecnej modzie na downsizing, dzięki czemu silniki Mazdy gwarantują naprawdę dużą moc w porównaniu z proponowanymi przez konkurencję mniejszymi jednostkami z turbodoładowaniem. Pełen innowacyjnych rozwiązań silnik oferuje m. in. wysoki stopień sprężenia (14,0:1), co przekłada się na świetne osiągi, ale jednocześnie nie powoduje zwiększonego zużycia paliwa. Dziennikarze podkreślają również, że silnik testowanej Mazdy3 świetnie reaguje na dodanie gazu, i już przy niewielkich obrotach udaje się odpowiednio rozpędzić auto.

 

„Dotrzymuje obietnic, jakie składa jej dynamiczne nadwozie”

Świetne prowadzenie „trójki” wynika zdaniem ekspertów także z takich cech konstrukcyjnych, jak lżejsza i bardziej sztywna karoseria, a także bezpośredni układ kierowniczy, który „przesyła wystarczająco dużo informacji z przednich kół”. Z kolei zawieszenie charakteryzuje się cichą pracą, jest harmonijnie skomponowane oraz sprężyste, dzięki czemu kompakt Mazdy łagodnie znosi wszelkie nierówności podłoża. Dzięki dużym jak na kompakt rozmiarom (blisko 447 cm długości, czyli o ok. 11 cm więcej od Forda Focusa) i przestronnemu, wykonanemu z dobrych materiałów wnętrzu, Mazda3 zapewnia naprawdę komfortową jazdę. Ponadto, wysoką jakością odznacza się także seryjny system multimedialny, który jest niezwykle łatwy w obsłudze.

 

Poza mocnym i wydajnym silnikiem, dobrą jakością wykonania, odpowiednio reagującym układem napędowym oraz świetnymi właściwościami jezdnymi, wśród zalet „trójki” redaktorzy wymieniają także jej bogate wyposażenie standardowe, atrakcyjną cenę oraz korzystne warunki gwarancji. Niewiele kompaktów może pochwalić się takim zestawem pozytywnym cech, dlatego bez wątpienia sukces, jaki eksperci magazynu „Motor” przepowiadają Mazdzie3, jest jak najbardziej realny.

Najczęściej czytane artykuły

Mazda MX-5 laureatem nagrody "World Car of the Year" oraz "World Car Design of the Year 2016"

marca 30, 2016 | 23211 widoków

Pierwszy samochód w historii, który zdobył obydwie...

Ranking SUV-ów w tygodniku "Motor" - Mazda CX-5 najlepszym SUVem!

marca 10, 2014 | 20383 widoków

Wielki test SUV-ów tygodnika „Motor” – triumf Mazd...

Mazda6 - test długodystansowy redakcji tygodnika „Auto Świat”

maja 30, 2014 | 17530 widoków

W numerze 22/2014 redakcja tygodnika „Auto Świat”...

Mazda CX-5 zwycięzcą testu magazynu „Motor”

października 20, 2014 | 17524 widoków

Samochody typu SUV zyskują coraz większe grono zwo...