Stylistyka KODO

KODO – Dusza ruchu

 

W Maździe nie możemy powstrzymać się od wprowadzania niekonwencjonalnych rozwiązań — tacy już jesteśmy. I właśnie w ten sposób poszukiwaliśmy inspiracji, opracowując filozofię projektową KODO. Nasi projektanci analizowali niemal wszystko: od ruchów zwierząt w środowisku naturalnym po moment uwolnienia energii przez łucznika zwalniającego strzałę. Właśnie tak powstały wyraziste lecz płynne linie Mazdy6, Mazdy3 i CX-5. Ponieważ naprawdę wierzymy, że czerpiąc z niezwykłych źródeł, tworzymy niekonwencjonalne projekty.

Nowa Mazda3. Inspiracja ruchem

Bądź częścią sukcesu nowej Mazdy3


Nowa Mazda3 zachwyca. Nie tylko urzeka wyglądem, ale także nieziemsko się prowadzi. Dzięki innowacyjnej technologii SKYACTIV Mazda3 oferuje wspaniałe osiągi przy zużyciu paliwa typowym dla znacznie mniejszych aut. Niezwykła stylistyka KODO poruszy każdego, nawet kiedy pojazd stoi w miejscu. Poznaj zupełnie nową Mazdę3.

Geneza stylistyki KODO. Uchwycić ruch zwierząt.

Zobacz nową charakterystyczną i rozpoznawalną dynamikę Mazdy.

samochód

Samochód koncepcyjny TAKERI

samochód

Samochód koncepcyjny TAKERI

Bazując na smukłym pięknie naszych samochodów koncepcyjnych SHINARI i TAKERI, w których jako pierwszych zastosowano filozofię projektową KODO, nowa Mazda6 w jeszcze większym stopniu uosabia moc, zwrotność i elastyczność marki Mazda. Inspiracją dla naszej najnowszej stylistyki jest mechanika ruchu silnych i zwinnych zwierząt – nasze samochody wyrażają ruch oraz emanują mocą, szybkością i gotowością do skoku w każdym najdrobniejszym elemencie.

Zachwycająco dopracowane elementy zewnętrzne. Fascynujące kształty, które podkreślają moc i zwrotność.

kodo

Samochód koncepcyjny TAKERI

Charakterystyczna krata wlotu powietrza ze skrzydłami, rzucające się w oczy błotniki i nisko pochylona do tyłu kabina przywodzą na myśl moc, która czai się pod maską nowej Mazdy6. Światła przednie LED potęgują wrażenie dojrzałości i zdecydowania. Cztery nowe kolory nadwozia: czerwony – Soul Red Metallic, niebieski – Blue Reflex Mica, szary – Meteor Grey Mica, czarny – Jet Black Mica, dla większego kontrastu i podkreślenia kompleksowości stylizacji.

Wyrafinowana i harmonijna stylistyka wnętrza Piękna forma spotyka intuicyjną funkcjonalność.

Odkryj przestronną, komfortową i nadzwyczajnie funkcjonalną kabinę

Zupełnie nową, stworzoną z myślą o kierowcy, stylistykę wnętrza nowej Mazdy6 charakteryzuje równie dużo fascynujących detali w środku, co na zewnątrz i czytelny, spójny wygląd oraz układ elementów sterowania dla maksymalnie intuicyjnej obsługi. Do tego wysokiej klasy, wykończone polerowanym aluminium klamki w drzwiach i dźwignia zmiany biegów oraz lekkie, profilowane siedzenia zapewniające komfort i elegancję, jakich oczekuje się od 4-drzwiowego sedana.