hero

Środowisko

Honorujemy nasze zobowiązania

 

Promowanie ochrony środowiska. Tworzenie lepszego społeczeństwa. Życie w harmonii z naturą.

To są zasady, którymi się kierujemy. Jesteśmy im oddani na sto procent.

 

Wprowadziliśmy je najpierw w 1992 r., a następnie uaktualniliśmy je w nowej karcie w roku 2005. "Karta Środowiska Naturalnego Mazdy" opiera się na trzech zobowiązaniach:

 

  • Stworzymy technologie i produkty przyjazne dla środowiska. Stąd koncepcja Znaku Eko Mazdy, który stworzyliśmy dla samochodów z ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak silniki obrotowe napędzane wodorem.
  • Będziemy oszczędnie korzystać z zasobów naturalnych i energii. W naszej działalności nigdy nie będziemy pomijać kwestii środowiska naturalnego.
  • Będziemy odpowiednio współdziałać z lokalnymi społecznościami i całym społeczeństwem, aby poprawić sytuację środowiska naturalnego.

 

Wyniki i cele

 

Oto nasze niektóre osiągnięcia oraz niektóre cele, które sobie wyznaczyliśmy:

  • Oczyszczanie gazów spalinowych. Do 2005 r. 90% naszych samochodów spełniało warunki certyfikatu SU-LEV ("75% redukcji poziomu emisji szkodliwych spalin samochodowych" z 2005 r.).
  • Ponowne wykorzystanie materiałów z naszych samochodów. Do 2015 r. nasze pojazdy będą w 95% zdatne do ponownego wykorzystania. Od 2002 r. jest tak w ponad 90% naszych aut. Na przykład, w 2005 r. rozpoczęliśmy stosowanie nowatorskiego rozwiązania, które pozwala wykorzystać stare zderzaki do produkcji nowych poprzez usunięcie żywic.
  • Redukcja emisji CO2 . Do 2010 r. wyeliminujemy 10% emisji CO2 w porównaniu z 1990 r. Do 2005 r. nastąpiła redukcja o 5%.
  • Opracowanie alternatywnych źródeł energii. W 2003 r. opracowaliśmy silnik do Mazdy RX-8 Hydrogen RE. To system dwupaliwowy, w którym można wybierać napęd benzynowy lub wodorowy. W 2001 r. stworzyliśmy samochód elektryczny napędzany ogniwem paliwowym - Premacy FC-EV.
  • Zmniejszenie wykorzystania ołowiu. Od 2002 r. wykorzystujemy mniej niż jedną trzecią ołowiu w porównaniu z 1996 r.
  • Ograniczanie odpadów przemysłowych przeznaczonych na wysypiska. Do 2002 roku zmniejszyliśmy tę wartość do zera we wszystkich naszych japońskich zakładach. Nasze wysiłki kontynuujemy również na innych polach. Do 2005 r. na wysypiska kierowaliśmy mniej niż 1% odpadów w porównaniu z 1990 r.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

 

Chcemy być otwartą i przyjazną firmą. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o naszych zasadach dotyczących ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej, prosimy o kontakt.